Огляд ЗМІ

РФ розпочала підготовку атаки з Придністров’я: готується десант з Криму

28 квітня 2022, 14:40Новини416

Этот материал также доступен на русском

Кремль все ж таки не залишає надії спробувати атакувати Україну з Придністров’я

  • Посилання скопійованоlink copied

У так званій “Придністровській молдавській республіці” почалась масштабна підготовка до скупчення сил та засобів з метою атаки у бік Одеси. За інформацією Defense Express одразу з декількох власних джерел відповідні заходи почались на аеродромі Тирасполя та в окупованому Криму.

Зокрема на півострові проводиться підготовка військово-транспортних літаків та вертольотів для здійснення авіаційного перекидання особового складу підрозділів 126-ої окремої бригади берегової оборони та 810-ої окремої бригади морської піхоти РФ.

Армія РФ перед вторгненням відпрацьовувала подібні повітряні операції
Армія РФ перед вторгненням відпрацьовувала подібні повітряні операції

Водночас у самій “ПМР” активно проводяться заходи із підготовки злітно-посадкової смуги під Тирасполем, яка має довжину 2,5 км та здатна приймати всі види військово-транспортних літаків. Це говорить про підготовку “повітряного мосту” – організацію перекидання особового складу та вантажів посадковим способом.

Також, як офіційно повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України, у невизнаній “республіці” оголошені “воєнні збори”, які триватимуть до 90 діб і за які готові платити від 2800 “рублів ПМР” (близько 175 доларів).

“Попри формальну добровільність участі у зборах, є інформація, що призов носитиме примусовий характер”, – повідомили у ГУР. Додавши, що підготовка до мобілізації розпочалась ще 21 квітня, тобто до ФСБшних постановок із обстрілом з гранатометів урядової будівлі “ПМР”.

Зазначимо, що без підсилення особового складу наявних сил у “ПМР” армії РФ критично не вистачає для будь-яких дій взагалі. Як писав Defense Express, сили РФ у “ПМР” вкрай обмежені та разом зі штатною чисельністю “армії ПМР” та “Оперативної групи російських військ в Придністров’ї” складають близько 10 тисяч осіб (загального, а не “бойового” складу) з обмеженою кількістю застарілої бронетехніки.

Водночас авіаційне перекидання додаткового особового складу на території “ПМР” вбачається вкрай ризикованим заходом. В першу чергу через те, що маршрут польоту буде проходити над територією України із всіма наслідками польоту у зоні дії ешелонованої системи протиповітряної оборони.

Також не варто забувати, що дистанція від кордону України до аеродрому Тирасполя – всього 10 км. Ця відстань робить його досяжним навіть для звичайних артилерійських засобів. Тому, у випадку якщо він дійсно стане відігравати роль транспортного хабу для армії РФ для створення ударного угрупування, то це перетворює його на абсолютно легітимну ціль для Збройних Сил України.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Ключовим питанням дискусії стало: “Чи зможе Україна завдяки допомозі Заходу здобути воєнну перемогу?”