Колізії та конфлікти

Приватбанк і Ощадбанк потрапили під розслідування через комісію за картками Visa та Mastercard

17 травня 2021, 11:30Новини131

Этот материал также доступен на русском

Приватбанк і Ощадбанк мають можливість надавати послуги еквайрингу по всій Україні, саме тому найбільші гравці ринку обирають послуги обох або одного із цих банків.

  • Посилання скопійованоlink copied

Антимонопольний комітет (АМКУ) почав розгляд справи проти державних Приватбанку та Ощадбанку. Банки підозрюють у завищенні комісії за еквайринг, – повідомляє Тhepage.

Підприємці сплачують комісію за розрахунки через термінали банкам, які є учасниками платіжної системи й мають статус еквайра. Однак державні банки збільшили комісію за еквайринг, включивши до неї інтерчейндж. Про це повідомила пресслужба АМКУ.

Водночас банки-еквайри сплачують міжбанківську комісію (інтерчейндж) банкам, які випускають платіжні картки (банки-емітенти). Її розмір встановлюють платіжні системи. Вона є однаковою для всіх банків, однак відрізняється залежно від типу картки, виду діяльності підприємця тощо.

Якщо банк-емітент і банк-еквайр — одна й та сама фінустанова, то під час розрахунків немає потреби сплачувати інтерчейндж і включати його у вартість еквайрингу.

Водночас Приватбанк і Ощадбанк мають можливість надавати послуги еквайрингу по всій Україні, саме тому найбільші гравці ринку обирають послуги обох або одного із цих банків.

Саме така ситуація, на думку АМКУ, має структурні ознаки монополії на ринку послуг еквайрингу. Зокрема, Комітету вже відомо про те, що держбанки встановлювали завищені комісії за операції, які не мають містити витрати на інтерчейндж.

Нещодавно Служба безпеки заявила, що підвищення комісії за еквайринг і монопольне становище платіжних систем Visa та Mastercard загрожують національній безпеці держави в банківській сфері.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?