Зверніть увагу

Проблеми з погашенням кредиту: як правильно діяти боржнику?

7 червня 2021, 13:37Новини315

Этот материал также доступен на русском

У випадку виникнення проблем з погашенням кредиту боржнику необхідно спробувати домовитися з фінустановою.

  • Посилання скопійованоlink copied

У разі виникнення у позичальника фінансових труднощів та проблем з погашенням кредиту йому необхідно звернутися до кредитора та спробувати знайти взаємно прийнятий вихід з такої ситуації. Про це йдеться у роз’ясненні експертів платформи ФінСкарга, яка спеціалізується на розв’язанні спірних питань між споживачами та надавачами фінансових послуг, – повідомляє ЛІГА.Money.

“У більшості випадків проблеми починаються через відсутність знань про можливі шляхи врегулювання проблеми”, – зазначається у повідомленні.

Як краще діяти боржнику?

У випадку настання затримки з внесенням платежів за кредитом боржнику необхідно звернутися до банку чи мікрофінансової компанії та з’ясувати наступні питання:

  • чи надає кредитор пільговий період для здійснення виплати;
  • якщо такої послуги немає, то можна скористатися іншою – пролонгацією позики. Однак важливо враховувати, що пролонгація може бути надана за вищою ставкою, ніж перший кредит.

Серед можливих шляхів вирішення проблеми є такі:

  • реструктуризація. Звертаючись з таким проханням до кредитора, клієнт може отримати спеціальні умови сплати позики. Наприклад, кредитор може зменшити процентну ставку;
  • перекредитування. Інші фінкомпанії (або банки) можуть надати позику на більш вигідних умовах, тобто клієнт може оформити кредит в іншому місці, сплативши повністю або частково існуючий борг;
  • сплата частини боргу. Можна сплатити, наприклад, половину боргу, тоді система в автоматичному режимі перераховує борг і процентна ставка, що нараховується на кожен день, може знизитися приблизно удвічі;
  • сплата нарахованих відсотків. Деякі фінустанови надають можливість тимчасової сплати лише відсотків, без тіла кредиту.

Що ще важливо?

У будь-якому випадку боржнику необхідно намагатися домовитися з фінустановою. Адже банки і мікрофінансові організації також зацікавлені у вирішенні проблеми.

“Головне – не ігноруйте листи та дзвінки від представників організації, де був отриманий кредит”, – радять фахівці платформи ФінСкарга.

Разом з тим позичальник не повинен покладатися лише на фінансову установу. Зі свого боку йому необхідно виважено оцінити ситуацію та шукати можливі варіанти повернення взятих у кредит грошей.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Арбітражна практика

Статті • Стягнення боргiв
У 2021 році динаміка практики щодо притягнення до солідарної відповідальності зросла до 10 справ, а у 2022 – вже до 17

Стягнення боргiв

Статті • Стягнення боргiв
Щоб достовірно визначити природу нарахованих відсотків, необхідно дослідити як умови договору, так і розрахунок заборгованості, виконаний позикодавцем (банком)

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Жодних виключень для виконання судових рішень Постанова НБУ не передбачає...

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
На кінець 2022 року доступ до АСВП мають 253 приватні виконавці, або ж 89% від загальної кількості діючих

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Реальну вартість арештованого майна в ході аукціону визначає ринок

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Часто єдиним ефективним способом призначити особі її заслужену пенсію за віком є лише звернення до суду