Президент утворив конкурсну комісію з добору кандидатів у Вищу раду правосуддя

25 липня 2022, 14:52Новини397

Этот материал также доступен на русском

Указ Президента від 30 жовтня 2019 року № 785/2019 «Питання добору кандидатів для здійснення Президентом України призначення членів Вищої ради правосуддя» визнано таким, що втратив чинність.

  • Посилання скопійованоlink copied

Президент України Володимир Зеленський затвердив Положення про проведення конкурсу з добору кандидатів для здійснення Президентом України призначення на посаду члена Вищої ради правосуддя.

Відповідний Указ від 23 липня 2022 року № 527/2022 набере чинності з дня опублікування, зазначає Юрліга.

Так, Указ Президента від 30 жовтня 2019 року № 785/2019 «Питання добору кандидатів для здійснення Президентом України призначення членів Вищої ради правосуддя» визнано таким, що втратив чинність, з дня набрання чинності Указом № 527/2022.

У Положенні, зокрема, зазначено, що особи, які претендують на участь у конкурсі, подають документи, визначені частиною першою статті 8 Закону «Про Вищу раду правосуддя» протягом п’ятнадцяти днів з дня розміщення на вебсайті Офіційного інтернет-представництва Президента України оголошення про проведення конкурсу. У прийнятті документів не може бути відмовлено з інших підстав, ніж у зв’язку із закінченням строку їх подання. Інформація про осіб, які претендують на участь у конкурсі, разом із копіями необхідних поданих документів оприлюднюються на вебсайті Офіційного інтернет-представництва Президента України не пізніше наступного робочого дня з дня надходження документів.

Також Указом утворено конкурсну комісію з добору кандидатів для здійснення Президентом України призначення на посаду члена ВРП та затверджено її персональний склад. Зокрема, до складу конкурсної комісії увійшли:

  • Гринчак Сергій Васильович – доцент кафедри кримінального права № 1 Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, кандидат юридичних наук, доцент (за згодою)
  • Дідич Тарас Олегович – професор кафедри теорії та історії права та держави Навчально-наукового інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор юридичних наук, професор (за згодою)
  • Кофман Борис Якович – професор кафедри права, політології та міжнародних відносин Університету імені Альфреда Нобеля, доктор юридичних наук, професор (за згодою)
  • Очеретний Сергій Степанович – суддя апеляційного суду Харківської області у відставці (за згодою)
  • Тропін Захар Володимирович – доцент кафедри міжнародного права Навчально-наукового інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидат юридичних наук, доцент (за згодою).

Так, Вища рада правосуддя складається з двадцяти одного члена, з яких двох призначає Президент України. Наразі потребує заповнення одна вакансія за квотою Президента України.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
В умовах воєнного стану Україна потребує певних законодавчих змін в сфері банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Як перевірити власну компанію на платоспроможність та що робити, якщо вона опинилася на межі банкрутства під час війни?

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Позиція «Агромарсу» й надалі залишається чіткою: коли діє закон - будь-яке банкротство передбачає насамперед відновлення платоспроможності підприємства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
У читача може виникнути питання – для чого подавати одні і ті ж самі заяви кожного тижня, свідомо знаючи, що їх повернуть?