Зверніть увагу

Повістка, відправлена на електронну пошту або у месенджери за законом не вважається дійсною, – адвокат

24 листопада 2023, 17:01Новини352

Повістка, відправлена на електронну пошту або у месенджери за законом не вважається дійсною, адже її видача ніяк не відрегульована у законодавстві.

  • Посилання скопійованоlink copied

В Україні почастішали випадки отримання повісток призовниками через Viber. Більше того, ТЦК почали виписувати штрафи за ігнорування повісток у месенджері.

Адвокат Володимир Крекотень розповів, чи законне таке покарання, повідомляє Today.UA.

Розмір штрафу складає 5100 гривень. Проте правозахисник закликає не панікувати і роз’яснив, як громадяни можуть захистити свої права у суді. Він навів приклад реальної судової справи.

ТЦК відправила повістку через Viber чоловікові, але він не з’явився у вказаний час у потрібному місці. У військкоматі, не перевіривши номер чоловіка і чи справді він отримав повістку, одразу виписали йому штраф у розмірі 5 100 грн.

Коли українець дізнався про дії працівників ТЦК, то одразу подав позов до суду. Дії працівників військкомату були названі незаконними, незважаючи на те, що вони наполягали на своїй правоті. У результаті позивача визнали невинним і штраф анулювали, адже постанова про адміністративне порушення була винесена з порушенням закону. Цю справу закрили.

“Суд навів такі ключові позиції: позивач під час складання щодо його протоколу про адміністративне правопорушення не був присутній і з протоколом його не знайомили. У зв’язку з цим чоловік був позбавлений можливості дати пояснення по суті правопорушення, йому не було роз’яснено його процесуальні права, не було ознайомлено з протоколом та не вручено його копію, що, на думку суду, є суттєвим порушенням прав позивача”, – розповів адвокат.

Адвокат закликає всіх громадян не боятися захищати свої права в суді. Адже на основі подібних вищезгаданих постанов людей називають ухилянтами та вносять їх персональні дані до баз боржників, що є порушенням цивільних прав.

Повістка, відправлена на електронну пошту або у месенджери за законом не вважається дійсною, адже її видача ніяк не відрегульована у законодавстві. Незрозуміло також, як фіксувати факт прочитання повістки в Viber, адже факт відправки нічого не гарантує. До того ж, у налаштуваннях меседжера можна приховати доступ до сповіщень про перегляд, і тоді працівники ТЦК ніяк не доведуть, що ї повістка переглянута, але проігнорована. Таким чином, розраховувати на те, що відправка повісток через месенджер збільшить кількість мобілізованих особливо не варто. Ця ініціатива хіба що вплине на особливо законослухняних громадян, які отримавши електронну повістку добровільно підуть до військкомату.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі