Постійні тортури та залякування: українські військовополонені розповіли про своє перебування у СІЗО Таганрогу

17 серпня 2023, 11:45Новини216

Этот материал также доступен на русском

За словами ув’язнених, особливу увагу охорони привертали татуювання з націоналістичними символами, наприклад, прапором України, але й будь-які інші могли завдати своєму власникові чимало неприємностей

  • Посилання скопійованоlink copied

Звільнені з російського полону українські військові розповіли, що в той час, поки вони перебували в ув’язненні на півдні росії, їх регулярно піддавали жорстоким катуванням, зокрема побиттю і тортурам електрострумом.

Про це повідомляє російська служба BBC з посиланням на свідчення понад десяти колишніх українських військовополонених, – пише Прямий.

За їхніми словами, вони зазнавали систематичного фізичного і психологічного насильства під час перебування в слідчому ізоляторі №2 в Таганрозі.

Таке поводження може розглядатися як серйозне порушення міжнародного гуманітарного права.

Всі вони описують ситуацію в таганрозькому СІЗО приблизно однаково: у Таганрозі неодноразово били, зокрема били по нирках і грудній клітці, а також били електричним струмом під час щоденних перевірок і допитів.

Українці розповіли, що російські охоронці постійно погрожують ув’язненим і залякують їх, деякі з них дали неправдиві зізнання, які нібито були використані як докази проти них на судових процесах.

За словами тих, хто повернувся з полону, їх там майже не годували, а поранені не отримували адекватної медичної допомоги, через що, як стверджується, деякі полонені померли в ув’язненні.

ВВС не вдалося провести незалежну перевірку цих заяв, проте деталі цих повідомлень були передані правозахисним групам. Їх також підтвердили інші колишні ув’язнені.

Управління Верховного комісара ООН повідомило, що в його розпорядженні є аналогічні свідчення, але що при цьому представникам організації не було дозволено відвідати російські місця ув’язнення, де утримують українських військовополонених.

Російський уряд не дозволив жодним зовнішнім організаціям, включно з Організацією Об’єднаних Націй і Міжнародним Комітетом Червоного Хреста, відвідати цей ізолятор, який до війни використовували виключно для утримання російських в’язнів.

За розповідями, деяких співробітників, схоже, надихнули кремлівські гасла про “денацифікацію”. Охоронці виявляли особливий інтерес до всього, що можна було витлумачити як “нацистське”, наприклад, татуювання, приховати які було практично неможливо.

За словами ув’язнених, особливу увагу охорони привертали татуювання з націоналістичними символами, наприклад, прапором України, а й будь-які інші могли завдати своєму власникові чимало неприємностей.

Українська організація “Медійна ініціатива за права людини” зафіксувала щонайменше три випадки смерті ув’язнених у таганрозькій в’язниці, вочевидь, через тортури, відсутність харчування та медичного обслуговування. Представник організації Марія Климик заявила, що це “одне з найгірших місць утримання українських в’язнів у Росії”.

За її словами, деяких українських військовослужбовців віддали під суд, причому як докази проти них використовували неправдиві зізнання, які вони дали в ув’язненні.

Міністерство оборони Росії не відповіло на кілька прохань прокоментувати ці твердження. Раніше воно заперечувало факт тортур або жорстокого поводження з полоненими.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога