Понад $1,7 млрд податку на прибуток сплатили торік найбільші іноземні компанії та банки до бюджету Росії — дослідження KSE Institute

19 серпня 2024, 12:18Новини45

Серед них — Raiffeisen Bank, Chery Automobile, Philip Morris, Japan Tobacco International, UniCredit Bank, Pepsi та інші топкомпанії

  • Посилання скопійованоlink copied

У 2023 році найбільші міжнародні корпорації та банки, що залишаються в Росії, сплатили приблизно $1,78 мільярда лише податку на прибуток. Серед них — Raiffeisen Bank, Chery Automobile, Philip Morris, Japan Tobacco International, UniCredit Bank, Pepsi та інші топкомпанії.

Про це свідчать результати моніторингу KSE Institute у межах проєкту “Самосанкції / LeaveRussia” щодо впливу виходу іноземного бізнесу на економіку РФ.

Минулого року найбільші 10 компаній сплатили $1,78 мільярда податку на прибуток, що більше на $175 мільйонів порівняно з 2022 роком.

Серед цих компаній — Raiffeisen Bank ($491 млн), Chery Automobile ($222 млн), Philip Morris ($220 млн), Japan Tobacco International ($182 млн), UniCredit Bank ($154 млн), Pepsi ($135 млн), Leroy Merlin (оцінково $125 млн), Mars (оцінково $99 млн), Uniper SE (компанію захоплено, $79 млн) та OTP Bank ($69 млн).

“Попри те, що російська влада приховує макроекономічні дані, ми оцінюємо, що іноземні компанії щорічно сплачують близько $20 мільярдів податків. Хоча їхня кількість зменшується, загальна сума сплачених податків продовжує зростати через посилення податкового тиску та підвищення податкових ставок”, — зазначає Андрій Онопрієнко, заступник директора з розвитку KSE та керівник проєкту Leave-Russia.org.

За оцінками KSE, приблизно 1000 іноземних компаній, які розкрили свою фінансову звітність, сплатили $6,4 мільярда податку на прибуток у 2023 році, що більше на $200 мільйонів, якщо порівнювати з 2022.

Загалом в Росії продовжують працювати 2139 міжнародних компаній, 1349 бізнесів скорочують свої операції, а 417 вже повністю завершили вихід із країни.

У липні 2024 року 8 компаній завершили свій вихід з російського ринку шляхом ліквідації або продажу бізнесу. Серед них Banijay Group, Candy, Fujitsu, UPS, YouScan, Knorr-Bremse, Osram Licht AG та Roshen (акції фабрики були захоплені та націоналізовані).

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна