Зверніть увагу

Перевірка одержувачів субсидій: коли виплатять допомогу за травень та червень?

7 липня 2021, 10:06Новини606

Мінсоцполітики отримало заявку на кошти на перепризначені субсидії за травень та червень і перераховує відповідні кошти в регіони для проведення виплат.

  • Посилання скопійованоlink copied

Органи соцзахисту населення наприкінці червня отримали інформацію від Міністерства фінансів про результати перевірки одержувачів субсидій, – повідомляє ЛІГА.Money.

Декілька тижнів державні органи проводили верифікацію (перевірку) одержувачів субсидій на відповідність новим умовам одержання такої допомоги, у зв’язку з чим виплата субсидій за травень та червень буде здійснюватися найближчим часом.

Як відбувається перепризначення субсидій?

Уряд раніше вирішив, що перепризначення субсидії на наступний рік тим домогосподарствам, які її одержували в опалювальному періоді 2020-2021 років, здійснюватиметься автоматично (без звернення громадян) з урахуванням даних Мінфіну за результатами перевірки на відповідність умовам надання субсидії.

Виключення становить близько 15% одержувачів, яким для отримання субсидії на наступний період необхідно подати новий пакет документів.

Зокрема це домогосподарства, яким житлова субсидія:

  • надавалася у грошовій безготівковій формі;
  • була призначена за фактичним місцем проживання (орендарі житлових приміщень; внутрішньо переміщені особи);
  • була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації.

Органи соцзахисту населення наприкінці червня отримали інформацію від Міністерства фінансів про результати проведеної перевірки одержувачів субсидій.

На підставі цієї інформації органами соцзахисту населення проведено перепризначення житлових субсидій в автоматичному режимі для домогосподарств, які її одержували в опалювальному періоді 2020-2021 років.

Наразі Мінсоцполітики отримало заявку на потребу в коштах для фінансування перепризначених субсидій за травень та червень поточного року і перераховує відповідні кошти в регіони для проведення відповідних виплат.

“Таким чином, вже найближчим часом громадяни отримають належні їм суми житлової субсидії за травень–червень поточного року у повному обсязі”, – зазначають у Мінсоцполітики.

Як призначатимуться субсидії на опалювальний період?

Враховуючи, що вартість житлово-комунальних послуг в неопалювальний період зменшується через відсутність послуги опалення, середній розмір субсидії в такі місяці становить близько 290 грн на домогосподарство щомісячно.

На опалювальний період субсидія цим домогосподарствам (з урахуванням витрат на опалення) буде розрахована автоматично після початку опалювального періоду.

Якщо житлова субсидія призначається з початку опалювального сезону, то для розрахунку її розміру враховуватимуть середньомісячний сукупний дохід членів сім’ї за перший та другий квартали поточного календарного року, а якщо з неопалювального сезону (травень), то за третій та четвертий квартали попереднього календарного року.

Житлова субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається, виходячи з розміру доходу за попередній календарний рік.

Скільки одержувачів субсидій в Україні?

Субсидії на оплату житлово-комунальних послуг в Україні у квітні отримували 3,016 млн домогосподарств, що на 2,1% більше, ніж у березні (2,954 млн домогосподарств).

При цьому середній розмір субсидії, що становив у березні 1685,58 грн, у квітні зменшився до 923,03 грн (в 1,8 рази). Це пов’язано з завершенням опалювального періоду у квітні.

У квітні 76 143 домогосподарства звернулися за субсидіями (у березні – 134 976 домогосподарств). Призначено субсидії у квітні 42 936 домогосподарствам, тобто 56,4% з тих, що звернулися (у березні – 72 907 домогосподарствам, тобто 54,0% з тих, що звернулися).

У квітні нараховано субсидій на оплату житлово-комунальних послуг на загальну суму 2,493 млрд грн (у березні – 4,801 млрд грн). З цієї суми готівкою було виплачено допомоги на 2,344 млрд грн (4,526 млрд грн), а в безготівковій формі — на 0,149 млрд ​​грн (0,275 млрд грн).

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро