Проекти та інновації

Парламент схвалив податкову амністію для українців

15 червня 2021, 12:46Новини170

Этот материал также доступен на русском

У період з 1 вересня 2021 до 1 вересня 2022 року проведуть одноразове (спеціальне) добровільне декларування активів фізичних осіб.

  • Посилання скопійованоlink copied

Верховна Рада схвалила в цілому добровільне декларування українцями майна та сплати одноразового збору з 1 липня 2021 року до 1 липня 2022 року, – повідомляє Фінансовий клуб.

За відповідний законопроєкт №5153, яким запроваджується одноразове декларування активів фізосіб для легалізації своїх статків, в другому читанні та в цілому проголосували 243 парламентарі.

Запровадження податкової амністії передбачено з метою детінізації економіки України.

Відповідно до закону, в період з 1 вересня 2021 до 1 вересня 2022 року проведуть одноразове (спеціальне) добровільне декларування активів фізичних осіб.

Збір з одноразового добровільного декларування – це одноразовий обов’язковий платіж, розмір якого самостійно розраховується декларантом з вартості належних йому активів з урахуванням ставок такого збору.

Скористатися добровільним декларуванням зможуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізособи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання об’єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких набуті об’єкти декларування.

Особи, які мають право на добровільне декларування та не скористалися ним, вважаються такими, що повідомили контролюючий орган про відсутність у власності станом на дату завершення періоду проведення одноразового добровільного декларування активів, одержаних за рахунок доходів, з яких не сплачено або сплачено не в повному обсязі податки і збори.

У лютому президент Володимир Зеленський зареєстрував у парламенті пакет законопроєктів про податкову амністію.

Вони зокрема пропонують запровадження добровільного декларування фізособами належних їм активів в Україні та/або за кордоном та сплати одноразового збору до бюджет за такими ставками: 5% – щодо активів, розміщених на рахунках українських банків; 9% – щодо активів, розміщених за кордоном; 2,5% – за ОВДП, придбаними з 1 січня 2021 року до 20 червня 2022 року до подання декларації.

30 березня Рада схвалила за основу пакет законопроєктів щодо добровільного декларування українцями майна та сплати одноразового збору протягом року.

Йдеться про законопроєкти: №5153 – зміни до Податкового кодексу, №5154 – зміни до Бюджетного кодексу, №5155 – зміни до валютного законодавства, №5156 – зміни до Кримінального та інших кодексів для стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження добровільного декларування фізособами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету.

Водночас МВФ скептично ставиться до податкових амністій, оскільки в довгостроковій перспективі вони шкодять стягненню податків.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі