Ощадбанк списав кредити та інші активи за три квартали на 18,7 млрд грн

1 листопада 2021, 11:56Новини492

Этот материал также доступен на русском

У галузевій структурі кредитного портфелю Ощадбанку за січень-вересень найсуттєвіше скоротився обсяг позик для компаній зі сфери “Виробництво і переробка харчових продуктів та напоїв”, до 4,6 млрд грн

  • Посилання скопійованоlink copied

Ощадбанк за три квартали 2021 року списав непрацюючі активи на 18,7 млрд грн, у т.ч. кредити для юросіб – на 13,7 млрд грн, кредити фізособам – на 532 млн грн, кошти в банках – на 4,45 млрд грн, – повідомляє Finbalance.

Найбільший обсяг списань був здійснений держбанком у ІІІ кварталі (за перше півріччя він списав непрацюючі активи на 5,96 млрд грн, у т.ч. кредити юросіб – на 1,47 млрд грн, кошти в банках – 4,45 млрд грн).

У галузевій структурі кредитного портфелю Ощадбанку за січень-вересень найсуттєвіше скоротився обсяг позик для компаній зі сфери “Виробництво і переробка харчових продуктів та напоїв” – до 4,6 млрд грн з 14,9 млрд грн на початок року.

Як повідомляв Finbalance, здійснене Ощадбанком списання коштів у банках у першому півріччі може стосуватися коштів цього держбанку в збанкрутілому Дельта Банку (поручителем по відповідним борговим зобов`язанням Дельта Банку перед Ощадбанком був Микола Лагун).

Нагадаємо, за січень-червень 2020 року Ощадбанк списав непрацюючі активи на 25,06 млрд грн, з яких 25,04 млрд грн – це були позики для юросіб (йдеться, передусім, про заборгованість “сонячних” проектів “імені” Клюєвих у Криму).

За даними Міністерства фінансів, Ощадбанк у 2020 році списав непрацюючі кредити (NPL) за рахунок сформованого резерву на 31,7 млрд грн.

Як зауважував Мінфін, на 01.07.2021 в Ощадбанку 47,8% кредитного портфелю юросіб були непрацюючими. Водночас покриття непрацюючого кредитного портфелю юросіб кредитним ризиком згідно з постанови НБУ №351 (обсяг резерву згідно з МСФЗ + покриття за рахунок капіталу) становило 87,7%.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?