Ощадбанк продовжив дію платіжних карток внутрішньо переміщених осіб до 1 травня 2021 року

4 березня 2021, 10:57Новини185

Этот материал также доступен на русском

Щоправда, є деякі обмеження у використанні таких карток. Наприклад, не можна зняти гроші в касі в відділенні банку, або банкомати інших банків можуть не підтримувати операції з такими картками.

  • Посилання скопійованоlink copied

Ощадбанк продовжив дію платіжних карток внутрішньо переміщених осіб до 1 травня 2021 року. Тобто, якщо термін дії вашої картки закінчується під час карантину, вона не буде блокуватися до 1 травня, – повідомляє legalaid.

Таким чином, картками, термін дії яких закінчився під час карантину, можна користуватися, як і раніше.

Наприклад, можна знімати готівку в банкоматі, оплачувати покупки в магазині, робити онлайн платежі, переводити гроші, оплачувати «комуналку» в мобільному додатку «Ощад 24/7».

Щоправда, є деякі обмеження у використанні таких карток. Наприклад, не можна зняти гроші в касі в відділенні банку, або банкомати інших банків можуть не підтримувати операції з такими картками. В такому випадку слід скористатися банкоматом Ощадбанку.

Якщо ж ваша картка заблокована і немає можливості особисто прийти до відділення Ощадбанку, можна зателефонувати в контакт-центр Ощадбанку (номер розміщений на зворотному боці картки) і спробувати вирішити проблему дистанційно.

Наголошуємо, що в зв’язку з введенням карантину відбулися певні зміни в законодавстві, які стосуються внутрішньо переміщених осіб.

Зокрема, Законом України від 17 березня 2020 року № 530-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19» на період дії карантину та протягом 30 днів після його відміни заборонено зупиняти видаткові операції за поточним рахунком ВПО в Ощадбанку, якщо людина не пройшла фізичну ідентифікацію.

У той же час сам Ощадбанк продовжив термін, протягом якого можна не проходити фізичну ідентифікацію без загрози припинення блокування видаткових операцій по картковому рахунку, до 60 днів після зняття карантину.

Законом України від 30 березня 2020 року № 540-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних і економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» на час дії карантину та протягом 30 днів після заборонені перевірки фактичного місця проживання ВПО при призначенні соціальних виплат. Триває також виплата пенсій, субсидій, пільг, які були призначені до карантину.

Відповідні зміни були внесені і до постанов Кабінету Міністрів України. Так, постановою Уряду від 8 квітня 2020 року № 266 передбачено, що на період дії карантину та протягом 30 днів після його скасування не застосовується вимога про обов’язкове проходження фізичної ідентифікації в Ощадбанку кожні шість місяців для продовження дії карток. Ощадбанку також заборонено зупиняти видаткові операцій за такими картковими рахунками на підставі того, що людина не пройшла фізичну ідентифікацію.

Все це було зроблено для того, щоб внутрішньо переміщені особи продовжували отримувати пенсії та інші соціальні виплати в тих же самих розмірах і на тих же умовах, які були до введення карантину.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Банкіри завжди радять людям розглянути інші варіанти перед поданням заяви на банкрутство

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Одним із найпоширеніших наслідків банкрутства для юридичної особи являється відсутність можливості контролю над власною компанією та вимушене припинення її діяльності

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Юристи визнають, що кредитні боржники рідко виграють у судах

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Заява про призупинення сплати грошового зобов’язання підписується позичальником власноручно або шляхом накладання кваліфікованого електронного підпису

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Найкраща стратегія для боржників – це залишатися на зв'язку зі своїми кредиторами

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Закон звільняє позичальників лише від сплати штрафів та інших платежів, що нараховані за прострочення виконання зобов’язань за кредитним договором