Оновлена форма повідомлення про участь у міжнародній групі компаній та порядок його складання

29 вересня 2021, 14:33Новини161

Этот материал также доступен на русском

В оновленій формі Повідомлення не потрібно зазначати дані про суму сукупного консолідованого доходу міжнародної групи компаній.

  • Посилання скопійованоlink copied

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, що наказом Міністерства фінансів України від 27.08.2021 № 484, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 21.09.2021 за № 1236/36858 (далі – Наказ № 484), затверджені зміни до Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній (далі – Повідомлення) та порядку його складання.

Так, в оновленій формі Повідомлення не потрібно зазначати дані про суму сукупного консолідованого доходу міжнародної групи компаній (далі – МГК). Також виключено вимогу щодо надання інформації про обмінний курс, який застосовується платником податків під час перерахунку валюти звітності МГК, відмінної від євро у євро.

Впроваджено інший підхід, який передбачає інформування контролюючих органів про один з трьох інтервалів за сумою сукупного консолідованого доходу МГК у графі 11.1 форми (обов’язково проставляється один із трьох кодів – «UNC 901», «UNC 902» або «UNC 903»). Ці інтервали, фактично, визначають обсяг обов’язків платників податків щодо складання звітності з трансфертного ціноутворення за «трирівневою моделлю» (згідно з вимогами кроку 13 Плану Дій BEPS, які імплементовані у статті 39 Податкового кодексу України).

Як зазначається, наказом № 484 врегульоване питання заповнення граф Повідомлення в разі, коли платник податків є учасником МГК, іншим, ніж материнська компанія МГК, і водночас – не уповноважений на подання Звіту в розрізі країн МГК. Для такої ситуації перелік кодів, доступних для заповнення у графі 10, доповнено новим кодом «CBC709».

Наказ № 484 набрав чинність 24.09.2021 (опубліковано в «Офіційному віснику України» 24.09.2021 № 74).

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі