Проблемні борги

Нюанси відображення списаної заборгованості у додатку 4ДФ

17 лютого 2021, 09:21Новини227

Сума списаної заборгованості, за якою минув строк позовної давності, відображається юрособою – кредитором у додатку 4ДФ до Розрахунку під ознакою доходу «107».

  • Посилання скопійованоlink copied

Відповідно до ПКУ до загального оподатковуваного доходу платника податку включається, зокрема, сума заборгованості за укладеним ним цивільно-правовим договором, за якою минув строк позовної давності та яка перевищує 50% МПМ, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного року. Фізособа самостійно сплачує податок з таких доходів та зазначає їх у податковій декларації.

Водночас, ПКУ визначено, що до загального оподатковуваного доходу платника не включаються, зокрема, інші доходи.

Податкові агенти та платники ЄСВ зобов’язані подавати протягом 40 днів, що настають за останнім днем звітного кварталу, податковий розрахунок сум доходу на користь платників податків – фізосіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого ЄВ до контролюючого органу за основним місцем обліку.

Форма Податкового розрахунку та Порядок його заповнення та подання податковими агентами затверджені наказом Мінфіну №773 (далі – Порядок).

Відповідно до п. 4 розд. IV Порядку в додатку 4 «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору» (далі – додаток 4ДФ) до Розрахунку у графі 6 «Ознака доходу» зазначається ознака доходу, наведена у розд. І «Довідник ознак доходів фізичних осіб» додатка 2 до Порядку.

Згідно з Довідником ознак доходів у додатку 4ДФ до Розрахунку відображаються:

– сума списаної заборгованості, за якою минув строк позовної давності – під ознакою доходу «107», без заповнення граф 4 «Сума перерахованого податку» та 4а «Сума нарахованого податку», тобто проставляється «0»;

– інші доходи, які згідно з ПКУ не включаються до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, – під ознакою доходу «194».

Враховуючи викладене, сума списаної заборгованості, за якою минув строк позовної давності, відображається юридичною особою – кредитором у додатку 4ДФ до Розрахунку під ознакою доходу «107». При цьому, фізична особа самостійно сплачує податок з таких доходів та зазначає їх у річній податковій декларації.

Водночас сума списаної на користь фізособи заборгованості, за якою минув строк позивної давності, розмір якої не перевищує суму, що становить 50% місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року (у 2021 році – 1135 грн), відображається у додатку 4ДФ до Розрахунку під ознакою доходу «194», як виплата інших доходів.

 

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Арбітражна практика

Статті • Стягнення боргiв
У 2021 році динаміка практики щодо притягнення до солідарної відповідальності зросла до 10 справ, а у 2022 – вже до 17

Стягнення боргiв

Статті • Стягнення боргiв
Щоб достовірно визначити природу нарахованих відсотків, необхідно дослідити як умови договору, так і розрахунок заборгованості, виконаний позикодавцем (банком)

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Жодних виключень для виконання судових рішень Постанова НБУ не передбачає...

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
На кінець 2022 року доступ до АСВП мають 253 приватні виконавці, або ж 89% від загальної кількості діючих

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Реальну вартість арештованого майна в ході аукціону визначає ринок

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Часто єдиним ефективним способом призначити особі її заслужену пенсію за віком є лише звернення до суду