Проблемні борги

Нюанси відображення списаної заборгованості у додатку 4ДФ

17 лютого 2021, 09:21Новини309

Сума списаної заборгованості, за якою минув строк позовної давності, відображається юрособою – кредитором у додатку 4ДФ до Розрахунку під ознакою доходу «107».

  • Посилання скопійованоlink copied

Відповідно до ПКУ до загального оподатковуваного доходу платника податку включається, зокрема, сума заборгованості за укладеним ним цивільно-правовим договором, за якою минув строк позовної давності та яка перевищує 50% МПМ, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного року. Фізособа самостійно сплачує податок з таких доходів та зазначає їх у податковій декларації.

Водночас, ПКУ визначено, що до загального оподатковуваного доходу платника не включаються, зокрема, інші доходи.

Податкові агенти та платники ЄСВ зобов’язані подавати протягом 40 днів, що настають за останнім днем звітного кварталу, податковий розрахунок сум доходу на користь платників податків – фізосіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого ЄВ до контролюючого органу за основним місцем обліку.

Форма Податкового розрахунку та Порядок його заповнення та подання податковими агентами затверджені наказом Мінфіну №773 (далі – Порядок).

Відповідно до п. 4 розд. IV Порядку в додатку 4 «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору» (далі – додаток 4ДФ) до Розрахунку у графі 6 «Ознака доходу» зазначається ознака доходу, наведена у розд. І «Довідник ознак доходів фізичних осіб» додатка 2 до Порядку.

Згідно з Довідником ознак доходів у додатку 4ДФ до Розрахунку відображаються:

– сума списаної заборгованості, за якою минув строк позовної давності – під ознакою доходу «107», без заповнення граф 4 «Сума перерахованого податку» та 4а «Сума нарахованого податку», тобто проставляється «0»;

– інші доходи, які згідно з ПКУ не включаються до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, – під ознакою доходу «194».

Враховуючи викладене, сума списаної заборгованості, за якою минув строк позовної давності, відображається юридичною особою – кредитором у додатку 4ДФ до Розрахунку під ознакою доходу «107». При цьому, фізична особа самостійно сплачує податок з таких доходів та зазначає їх у річній податковій декларації.

Водночас сума списаної на користь фізособи заборгованості, за якою минув строк позивної давності, розмір якої не перевищує суму, що становить 50% місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року (у 2021 році – 1135 грн), відображається у додатку 4ДФ до Розрахунку під ознакою доходу «194», як виплата інших доходів.

 

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Майнові права боржника за останні роки стали одним з основних активів боржника, на які можливо звернути стягання в межах виконавчого провадження

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Верховний Суд неодноразово звертав увагу на поновлення процесуальних строків, пов'язаних з війною

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
6 липня 2023 року в ВР зареєстровано проєкт Закону № 9462 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення положень про судовий контроль"

Арбітражна практика

Статті • Стягнення боргiв
Важливо довести, що знищення або пошкодження об’єкту відбулось внаслідок збройної агресії рф

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Маємо в наявності хитрозроблену схему віджимання пенсій у пенсіонерів

Арбітражна практика

Статті • Стягнення боргiв
У 2021 році динаміка практики щодо притягнення до солідарної відповідальності зросла до 10 справ, а у 2022 – вже до 17