Зверніть увагу

Невирішені проблеми у сфері виконання судових рішень вимагають системних змін, – Ерік Сванідзе

14 січня 2022, 17:31Новини665

Этот материал также доступен на русском

Європейські тенденції та вітчизняний досвід вказують, що Україні потрібно рухатись в бік повноцінної змішаної моделі примусового виконання

  • Посилання скопійованоlink copied

Крім інших напрямів у сфері юстиції, виконання судових рішень – один з важливих факторів для економічного зростання країни та її інвестиційної привабливості. Тому для України як країни, у якій станом на 2020 рік примусовому виконанню підлягало боргів на суму понад 1 трлн грн (майже чверть українського ВВП), конче необхідно продовжувати реформу примусового виконання рішень.

Про це заявив в.о. керівника Проєкту ЄС «Право-Justice» Ерік Сванідзе.

«Європейські тенденції та вітчизняний досвід вказують, що Україні потрібно рухатись в бік повноцінної змішаної моделі примусового виконання. З 2017 року в Україні примусове виконання рішень здійснюють не лише державні, але і приватні виконавці. За цей час вони довели свою ефективність та інституційну спроможність. У 2020 році 259 приватних виконавців стягнули 4,3 млрд грн, тоді як 4 411 державних виконавців – 19,2 млрд грн», – заявив пан Сванідзе.

На разі робоча група при парламентському Комітеті з питань правової політики працює над підготовкою до другого читання законопроєкту №5660 «Про примусове виконання рішень».

Як зазначив пан Сванідзе, цей законопроєкт напрацьовувався з врахуванням кращих європейських практик, пропозицій основних учасників виконавчого провадження та аналізу прогалин чинного законодавства у сфері примусового виконання рішень.

«Ми сподіваємось, що парламентарі не звернуть з проєвропейського, і що найважливіше – ефективного шляху розвитку сфери примусового виконання рішень, та без подальших зволікань приймуть законопроєкт №5660 як пріоритетний. І таким чином, дадуть імпульс виконанню судових рішень в країні, створять передумови для значного поповнення держбюджету внаслідок повернення багатомільярдних боргів та адресують чіткий сигнал інвесторам щодо покращення бізнес-клімату, а також ЄС, що Україна виконує взяті на себе зобов’язання. Не забуваймо, що розширення повноважень приватних виконавців з поступовим їх зрівнянням з державними виконавцями, удосконалення доступу до професії приватного виконавця та перегляд дисциплінарних процедур було включено до вимог Меморандуму ЄС про надання Україні макрофінансової допомоги. Крім того, ми не повинні забувати про зобов’язання щодо ЄСПЛ, забезпечення права на справедливе правосуддя та виконання відповідних рішень, прийнятих ЄСПЛ проти України», – підкреслив Ерік Сванідзе.

Зверніть увагуПроекти та інновації
Сьогодні, 10:42 • Новини • Зверніть увагу
За кордономОгляд ЗМІ
Сьогодні, 10:13 • Новини • За кордоном
Огляд ЗМІ
Сьогодні, 09:39 • Новини • Огляд ЗМІ
Колізії та конфлікти
Сьогодні, 09:03 • Новини • Колізії та конфлікти

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Законопроєкт допускає можливість свавільного втручання у діяльність приватного виконавця з боку посадовців Мінюсту

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Законопроєкт на час воєнного стану фактично ліквідує незалежність інституту приватних виконавців

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Але для того, щоб мораторій на стягнення «працював» на користь людей і держави, він має бути чітким і прозорим

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Нині на виконанні в Державній виконавчій службі перебуває 2 мільйони 300 виконавчих проваджень

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Про діяльність злочинної групи, яка отримує інформацію з банків щодо наявності у померлих осіб коштів на рахунках, і які тривалий час ніхто не успадковує

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Невиконання судових рішень через довготривалі кримінальні провадження, до яких стягувач навіть не має жодного відношення, є неприпустимим