Небанки зобов’язали вказувати реальні ставки за кредитами

13 липня 2021, 16:10Новини174

Этот материал также доступен на русском

Небанківські фінустанови рахуватимуть загальну вартість кредиту.

  • Посилання скопійованоlink copied

Небанківські фінустанови рахуватимуть загальну вартість кредиту та реальну річну процентну ставку за договором про споживчий кредит відповідно до вимог закону.

Так, Національний банк узгодив правила розрахунку небанківськими фінустановами загальної вартості кредиту для споживача та реальної річної процентної ставки за договором про споживчий кредит з вимогами закону №1349-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту споживачів при врегулюванні простроченої заборгованості», зазначає FinClub.

Для цього, зокрема, передбачено внесення змін до редакції договорів з метою спрощення їхнього розуміння споживачем. Правила встановлюють методику розрахунку небанківськими фінансовими установами загальної вартості кредиту для споживача, реальної річної процентної ставки за договором про споживчий кредит.

Зазначені зміни до правил передбачені постановою НБУ №49, яка набуває чинності з 14 липня 2021 року одночасно із законом.

Як зазначається, небанківські фінустанови мають до 14 серпня 2021 року унормувати свою діяльність відповідно до вимог цієї постанови.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

НБУ

Статті • Влада i люди
Якщо намагатися пришвидшити темпи економічного зростання нацбанківськими інструментами, ми отримаємо або інфляцію, або бульбашки на фінансових ринках

НБУ

Статті • Влада i люди
Чи можна збільшити обсяги іпотечного кредитування без навантаження на державний бюджет?

НБУ

Статті • Влада i люди
Набувши популярності серед молоді, кешбек як інструмент підвищення лояльності невдовзі може зникнути з українського фінансового ринку

НБУ

Статті • Влада i люди
Чому державні банки готові підтримувати програму

НБУ

Статті • Влада i люди
1 липня минув рік, як Національний банк став регулятором для небанківських фінансових установ

Законодавство

Статті • Влада i люди
Законопроєкт «Про кредитні спілки», зареєстрований під № 5125, 1 червня 2021 року був розглянутий Верховною Радою України у першому читанні та прийнятий за основу