НБУ обмежив доступ до інформації на час воєнного стану

22 квітня 2022, 16:30Новини350

Этот материал также доступен на русском

Припинено доступ до Комплексної інформаційної системи Національного банку України.

  • Посилання скопійованоlink copied

Національний банк України обмежив доступ до відкритої інформації про учасників ринку небанківських послуг на час воєнного стану, щоб її не використовував агресор.

Про це повідомляє пресслужба регулятора, зазначає FinClub.

Так, НБУ обмежив відкритий доступ користувачів до даних з окремих реєстрів та переліків, а саме – Державного реєстру фінансових установ, реєстру колекторських компаній, Державного реєстру страхових та перестрахових брокерів, переліку небанківських фінансових груп тощо.

Крім цього, припинено доступ до Комплексної інформаційної системи Національного банку України. Доступ до цієї системи надаватиметься авторизованим надавачам фінансових послуг.

«Упродовж дії воєнного стану інформація про структуру власності надавачів фінансових послуг та колекторських компаній не буде розміщуватися на сторінках Національного банку України. Доступ до такої інформації, розміщеної раніше, з 22 квітня буде закритий. Отримати ці дані юридичні та фізичні особи України зможуть отримати за визначеною процедурою», – зауважили в НБУ.

Водночас небанківські фінансові установи, юридичні особи, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги, колекторські компанії протягом дії воєнного стану можуть не розміщувати відомості про свою структуру власності на власних вебсайтах.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Ключовим питанням дискусії стало: “Чи зможе Україна завдяки допомозі Заходу здобути воєнну перемогу?”