Найбільш високооплачувані українські топменеджери 2021: рейтинг

1 липня 2021, 17:23Новини734

Этот материал также доступен на русском

Зарплати учасників рейтингу здебільшого перебувають у межах $20-30 тис. на місяць.

  • Посилання скопійованоlink copied

PG опублікував щорічний рейтинг «Топ-30 найбільш високооплачуваних керівників українських приватних компаній 2021». У ньому було оцінено рівень доходу топменеджерів із 300 найбільших в Україні приватних компаній.

Так, лідерами рейтингу вже третій рік поспіль виявилися глави компаній Ріната Ахметова: ДТЕК — Максим Тимченко й «Метінвест» — Юрій Риженков зі щомісячними ставками майже $60 тис. Але з огляду на бонуси, компенсації та інші виплати фінальна сума може бути набагато більшою. До першої п’ятірки також потрапили Джеймс Норт із Ferrexpo зі щомісячним доходом $50 тис., Ігор Гуцал з «Оптима-Фарм» — $40 тис. і Олег Гез з «Укрнафти» — $40 тис.

Зарплати учасників рейтингу здебільшого перебувають у межах $20-30 тис. на місяць.

Як змінилися зарплати топменеджерів у 2021 році

Партнер HR-компанії Odgers Berndtson Ukraine Олексій Комліченко зазначив, що у 2021 році зарплатні пропозиції для топменеджерів істотно не змінилися. Попри локдаун, ключові особи компаній займаються постійним пошуком нових рішень, для того, щоб забезпечити подальший розвиток бізнесу. Тож локдаун не тільки не знизив, але і збільшив їхнє завантаження.

Водночас карантин вплинув на структуру їхнього доходу. Багато компаній стали відходити від системи KPI (Key Performance Indicators (англ.) — ключові показники ефективності) і переходити до системи OKR (Objectives and Key Results (англ.) — цілі та ключові результати). На перший план вийшли персональні й командні цілі. Увага приділяється тому, як бізнес рухається до їхнього досягнення та як розуміє, що мету досягнуто.

Як криза вплинула на структуру зарплат

У 2021 році деякі компанії пішли на зниження фіксованої частини винагороди топменеджерів і збільшили бонусний складник. У деяких із них змінився порядок виплат: бонуси тепер можуть виплачувати не наприкінці року, а поквартально.

Як зазначається, криза принесла бізнесу не тільки проблеми, а й нові можливості. Це вплинуло на взаємини власників бізнесу з топменеджментом. Водночас зменшення карантинних обмежень додає бізнесу стабільності, але це не означає, що компанії цього та й наступного року поспішатимуть відмовлятися від підходів до оплати співробітників, які вони напрацювали за останній рік.

Експерти вважають, що тенденція до зниження фіксованої частини винагороди аж до 30% загальної суми виплат триватиме. Інша частина залежатиме від результатів. Водночас від роботодавців і далі чекатимуть виплат не наприкінці року, а поквартально. Можливо, такий підхід стане домінувальним в оплаті праці топменеджерів найближчими роками.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Серед іншого, Директива спрямована на впровадження механізмів раннього виявлення неплатоспроможності та створення умов для врегулювання заборгованості без використання процедур банкрутства

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Преса нерідко виконує свої професійні обов’язки в небезпечних умовах, а в час війни працює ще й у смертельній небезпеці

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Відповідно до Постанови № 380 створено Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Навіть демонтувавши одну антилюдську систему, демократичний світ має бути пильним: історія триває…

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Рекомендуємо надавати інформацію про недобросовісних продавців до територіальних органів Держпродспоживслужби

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації