Проблемні борги

Нафтогаз: заборгованість за природний газ наблизилась до 100 млрд грн

9 квітня 2021, 18:43Новини241

Этот материал также доступен на русском

У компанії зазначили, що державні органи та учасники ринку мають терміново проаналізувати причини утворення боргів та усунути їх.

  • Посилання скопійованоlink copied

Заборгованість виробників тепла та газопостачальних підприємств за природний газ, придбаний у НАК «Нафтогаз України» (далі — Компанія), станом на 31 березня 2021 року наблизилась до 100 млрд грн. Такий обсяг боргів не лише критично впливає на фінансові результати та здатність Нафтогазу сплачувати дивіденди державі. Він також загрожує надійному забезпеченню газом і теплом українських споживачів під час наступного опалювального сезону, повідомляють у Нафтогазі.

У компанії зазначили, що державні органи та учасники ринку мають терміново проаналізувати причини утворення боргів та усунути їх з метою недопущення їх повторного накопичення і водночас забезпечити врегулювання накопичених боргів — погашення або реструктуризацію. Нафтогаз також закликає врахувати невдалий досвід 2011 року, коли держава безумовно списала підприємствам 24 млрд грн боргів за газ, жодним чином не покращивши ані якості послуг цих компаній, ані їхньої платіжної дисципліни.

На думку Нафтогазу, причини виникнення боргів за газ такі:

  • недосконале державне регулювання тепла подекуди працювало за тарифами, що не покривали вартість газу та інші операційні витрати. Ці суми заборгованості держава, постачальники та Нафтогаз можуть врегулювати;
  • неефективна робота підприємств — таку заборгованість можна реструктурувати під контролем місцевої влади (як власника та регулятора роботи підприємств). Хоча причини появи частини таких боргів уже сьогодні розслідує, як зазначили в Нафтогазі, Національне антикорупційне бюро України;
  • штрафні санкції — Нафтогаз зобов’язаний нараховувати пеню та штрафи за вимогами законодавства. Після повного погашення основної заборгованості штрафні санкції будуть списані.

«Нафтогаз вже сплатив державі всі податки за цей газ — ренту, ПДВ, податок на прибуток. Ми також сплачуємо відсотки за кредитами, які залучали, щоб видобути або імпортувати це паливо. Однак Нафтогаз досі не отримав оплату за нього від підприємств теплокомуненерго та постачальників газу. Більшість цих боргів не сплачені вже понад рік, їх неможливо пояснити пандемією», — зазначила директорка зі зв’язків з державними регуляторними органами і зацікавленими сторонами Групи Нафтогаз Альона Осмоловська.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
В умовах воєнного стану Україна потребує певних законодавчих змін в сфері банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Як перевірити власну компанію на платоспроможність та що робити, якщо вона опинилася на межі банкрутства під час війни?

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Позиція «Агромарсу» й надалі залишається чіткою: коли діє закон - будь-яке банкротство передбачає насамперед відновлення платоспроможності підприємства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
У читача може виникнути питання – для чого подавати одні і ті ж самі заяви кожного тижня, свідомо знаючи, що їх повернуть?