За кордоном

На порозі ведмежого ринку: американський індекс S&P 500 упав на 19% з початку року

23 травня 2022, 09:00Новини363

Этот материал также доступен на русском

Цьогорічний розпродаж акцій триває п’ятий місяць поспіль – це найдовший період розпродажів за кілька десятиліть

  • Посилання скопійованоlink copied

Індекс S&P 500 на порозі ведмежого ринку – він упав на 19% порівняно з рекордом 3 січня, “заграючи” таким чином з падінням на 20%, яке поклало б край бичачому ринку, що почався в березні 2020 року. Цьогорічний розпродаж акцій триває п’ятий місяць поспіль – це найдовший період розпродажів за кілька десятиліть, пише The Wall Street Journal.

Тим не менш, Федеральна резервна система все ще перебуває на ранніх етапах своєї кампанії з підвищення процентних ставок, а це означає, що фінансові умови будуть ще більш жорсткими і чинитимуть більший тиск на акції в найближчі місяці. За даними Dow Jones Market Data, багато людей скептично ставляться до того, що американський центробанк зможе продовжувати підвищувати ставки, не штовхаючи економіку до рецесії – періоду, коли акції зазвичай падали приблизно на 30%, починаючи з 1929 року. Водночас дані продовжують свідчити, що цьогорічні розпродажі, хоча і болючі, ще не призвели до того типу зрушень у поведінці інвестування, які спостерігалися під час попередніх спадів.

ФРС підвищує процентні ставки, щоб спробувати стримати інфляцію, яка на початку цього року зросла найшвидшими темпами з 1980-х років (за квітень становила 8,3% у річному вимірі). Американський ЦБ прагне здійснити «м’яку посадку» — іншими словами, уповільнити економіку достатньо, щоб стримувати інфляцію, але не схилити США до рецесії. Чимало інвесторів побоюються, що центральний банк не досягне успіху, виходячи з попередніх циклів посилення монетарної політики.

Згідно з дослідженням Федерального резервного банку Сент-Луїса, починаючи з 1980-х років, США падали в рецесію чотири з шести разів, коли ФРС розпочинала кампанії підвищення процентних ставок. Цього разу центральний банк має додаткову проблему — спробувати взяти під контроль підвищення цін, тоді як вторгнення Росії в Україну та політика Китаю щодо нульового Covid додають до збоїв у ланцюжках поставок та інфляційного тиску в усьому світі.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?