Колізії та конфлікти

Микола Лукашук закликає передати «проблемний» водоканал під управління громади

6 липня 2021, 14:53Новини237

Этот материал также доступен на русском

На його думку, єдиний вихід – зробити водоканал спільною власністю територіальних громад.

  • Посилання скопійованоlink copied

Дніпропетровська обласна рада отримала повідомлення від компанії ДТЕК про відключення водоканалу «Дніпро – Західний Донбас». через борги. Загальна сума заборгованості підприємства перед постачальником електроенергії – близько 115 млн грн, зазначив на своїй сторінці в Facebook Голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.

За його словами, протягом останніх двох місяців керівництво каналу «Дніпро – Західний Донбас» порушує встановлені строки оплати боргу, який було реструктуризовано наприкінці 2020 року. Ба більше, за травень 2021 року вже з’явилася й поточна заборгованість у розмірі 500 тис. грн.

«Чому гроші не виплачуються? Це замкнуте коло: тому, що із підприємством «Дніпро – Західний Донбас» не розраховуються місцеві водоканали. Заборгували підприємства за спожиту питну воду чимало:

• Павлоградський водоканал – 46 млн 475 тис. грн;

• МЖКП м. Тернівка – 13 млн 646 тис. грн;

• МЖКП м. Першотравенськ – 10 млн 945 тис. грн.

Тобто якщо ці водоканали які підпорядковані вищезазначеним містам (мерам) сплатять «Дніпро – Західний Донбас» хоч частину заборгованості (ДТЕК зараз наполягає на сплаті суми 2 млн грн) то буде відновлено електропостачанням.

Якщо мери дадуть доручення керівникам водоканалів укладати договори реструктуризації заборгованості, виділять кошти на погашення боргів з місцевого бюджету, будуть контролювати сплату поточної заборгованості, то у ДТЕК будуть відсутні причини відключати електропостачання», – зазначив він.

На його думку, єдиний вихід – зробити водоканал «Дніпро – Західний Донбас» спільною власністю територіальних громад, а не держави. Після цього потрібно буде провести реструктуризацію боргів.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Комунальне господарство

Статті • Банкрутство
У 2020 році київські комерційні комунальні підприємства уклали в системі Prozorro близько 4 тисяч договорів на загальну суму 17,2 млрд грн