Зверніть увагу

Міжнародний реєстр збитків: детальна інструкція, як подати заявку через Дію

4 квітня 2024, 13:09Новини833

Які документи для цього потрібно підготувати та як відбувається процес подачі заяви

  • Посилання скопійованоlink copied

25 березня стало відомо, що українці зможуть подати заяви до міжнародного Реєстру збитків про пошкодження, завдані російською агресією.

А вже 2 квітня, в Гаазі, в рамках міністерської конференції «Відновлення справедливості для України» було оголошено про технічний запуск міжнародного Реєстру збитків та початок прийому заяв. На конференції також затвердили правила і положення Реєстру, в тому числі правил подання, обробки та внесення заяв і переліку категорій заяв, що підлягають включенню до Реєстру.

Детально про те, які документи необхідні та як подати заяву про пошкодження розповідаємо далі у матеріалі.

Хто може подати заявку до міжнародного реєстру збитків?

Реєстр буде відкриватися поступово, станом на 4 квітня, прийом заяв розпочато для фізичних осіб Категорії А3 – це «Позови, пов’язані з втратою власності, доходу або засобів до існування», а саме: A3.1: «Пошкодження або знищення житлового нерухомого майна».

Загалом міжнародний Реєстр буде приймати заяви від постраждалих фізичних, юридичних осіб та держави Україна по 40 Категоріях. Категорії заяв включають: втрату життя, катування та сексуальне насильство, а також тілесні ушкодження, примусове переміщення та примусове переселення осіб, втрату майна та доходу, інші форми економічних збитків, пошкодження критичної інфраструктури та інших державних об’єктів, збитки, завдані історико-культурній спадщині, збитки навколишньому середовищу та інші категорії, визначені Радою Реєстру.

Кожна Категорія має затверджену Статутом Реєстру форму претензії. Заяву до першої відкритої категорії (А3) можна подати через “Дію”: мобільний додаток (App Store / Google Play) або вебпортал.

Зверніть увагу! Перед поданням заяви необхідно оновити застосунок Дія.

Документи, необхідні для подачі заяви до реєстру збитків про пошкодження нерухомості

Для подання на Категорію потрібно заповнити покрокову форму у Дії та мати акт пошкодження майна. Цей акт необхідно отримати від органів місцевої влади, у документі мають бути зафіксовані пошкодження.

Для цього особа має подати заяву до поліції — і в разі руйнування, і у випадку, якщо оселю пограбували, та звернутися до ДСНС, якщо була пожежа. Юристи Visit Ukraine радять усі випадки руйнування майна фіксувати на фото та збирати усі можливі докази завданої шкоди.

Як подати заяву про пошкодження у Дію: покрокова інструкція

1. Зайти у застосунок “Дія” зі смартфона або на сайт та авторизуватись.

2. Обрати пункт “Заява на відшкодування збитків”.

2. Натиснути “обрати об’єкт нерухомості” – подати заяву.

3. Заповнити дані про нерухомість (“Дія” підтягує дані з реєстрів – перевірте інформацію або оновіть дані в реєстрі за потреби) – натиснути “далі”.

– розділ “право власності” (необхідно ввести дату набуття права власності);

– розділ “мешканці житла” (натиснути чи проживали ви в оселі);

– розділ “обставини пошкодження” (необхідно прописати усі деталі пошкодження та дату, коли це трапилось);

– розділ “докази пошкоджень та вартості збитків” (вказати усі дані акту пошкодження; “Дія” підтягує акти та звіти з Реєстру зруйнованого та пошкодженого майна, у випадку відсутності певних актів – документи можна буде додати вручну на наступних кроках);

– розділ “розмір компенсації” (тут необхідно вказати суму витрат на ремонт, ринкову вартість, бажаний загальний розмір компенсації)

– розділ “контактні дані” (тут необхідно вказати ваші контактні дані та за необхідності додати додаткові документи).

4. Перевірити дані й підписати заяву електронним підписом.

Головне завдання Міжнародного Реєстру збитків – отримувати та обробляти заяви про збитки та докази, класифікувати та систематизувати такі заяви, оцінювати та визначати придатність заяв для включення до Реєстру та реєструвати прийнятні заяви з метою їх майбутнього розгляду та винесення рішення.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення