Мінветеранів з 1 липня починає впроваджувати інститут помічника ветерана у чотирьох пілотних регіонах

30 червня 2023, 12:48Новини264

Этот материал также доступен на русском

Пілотний проект стартує у чотирьох областях – Вінницькій, Дніпропетровській, Львівській, Миколаївській.

  • Посилання скопійованоlink copied

Мінветеранів з 1 липня починає впроваджувати інститут помічника ветерана у чотирьох пілотних регіонах. Про це повідомила Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна під час прямого ефіру Національного марафону Єдині новини.

Пілотний проект стартує у чотирьох областях – Вінницькій, Дніпропетровській, Львівській, Миколаївській. Це будуть спеціально підготовлені з відповідними повноваженнями представники громади, які допомагатимуть українським Захисникам і Захисницям адаптуватися до цивільного життя після повернеться з фронту. Отримати належні послуги та соціальні гарантії, пройти програми підвищення кваліфікації та працевлаштуватись, тобто всі питання, всі потреби, які виникатимуть у ветеранів – повинні знаходити супровід і підтримку з боку такого помічника.

“Загальна чисельність помічників ветерана у пілотному проекті – 400 осіб. Подача заяв та конкурсний відбір кандидатів відбуватиметься за допомогою сучасних цифрових рішень через інформаційний портал Е-ветеран. Пріоритет у відборі надаватиметься ветеранам й ветеранкам, членам їхніх сімей, а також членам родин загиблих Воїнів, які готові за принципом “рівний-рівному” допомагати демобілізованим Захисникам і Захисницям. Маємо багато практик, коли люди, які втратили своїх рідних на війни, обирають служіння та надання допомоги іншим адаптуватися до мирного життя”, – розповіла Юлія Лапутіна.

Майбутніх помічників ветерана готуватимуть у центрах ветеранського розвитку на базі визначених закладів вищої освіти. Один з таких центрів вже відкрито у місті Дніпро на базі Університету митної справи та фінансів. А у партнерстві з Міносвіти розроблені спеціальні навчальні програми для підготовки фахівців із супроводу ветеранів війни та членів їхніх родин.

Пілотний проект триватиме до кінця поточного року, надалі буде поширений по всій території України, повідомила міністр.

Також Мінветеранів вже активно співпрацює з великими українськими роботодавцями, практично допомагаючи підприємствам реінтегрувати своїх працівників-Захисників до мирного життя.

“Людина, яка щойно повернулася з війни – не завжди може одразу працювати в цивільному секторі, їй потрібна певна адаптація. Тому наші фахівці розробили спеціальну програму – як колективам підприємств приймати ветерана-колегу та проводять тренінги з їхніми HR-персоналом, щоб допомогти адаптувати наших Захисників і Захисниць у трудових колективах”, – розповіла Юлія Лапутіна.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога