Мамонти не завжди були такими, як думали люди

10 квітня 2023, 16:05Новини531

Этот материал также доступен на русском

Генетичний аналіз зразків 23 вовняних мамонтів показав, що вони не завжди були такими пухнастими

  • Посилання скопійованоlink copied

Шерстисті мамонти не завжди були такими кудлатими, як їх зображують у книгах та фільмах. Наразі вчені зрозуміли, коли ці тварини змінилися.

Дослідники зі Швеції порівняли геноми 23 сибірських вовняних мамонтів (Mammuthus primigenius) з геномами 28 сучасних азіатських слонів (Elephas maximus) та африканських слонів (Loxodonta). Вони виявили, що протягом більш ніж 700 000 років існування величезних вимерлих тварин їх геном змінювався. Результати дослідження опубліковані у журналі Current Biology.

«Ми хотіли знати, що робить мамонта вовняним мамонтом. Виявилося, що в шерстистих особин є деякі дуже характерні морфологічні особливості, такі як їх густе хутро і маленькі вуха. Також у них особливий жировий обмін та сприйняття холоду», — пояснює Девід Дієс дель Моліно, палеонтолог із Центру палеогенетики у Стокгольмі та провідний автор дослідження.

У ході генетичного аналізу вчені виявили, що визначальні риси виду, такі як пухнасте хутро, жирові відкладення та здатність витримувати холод, були присутні, коли шерстистий мамонт відокремився від степового (Mammuthus trogontherii), одного з його предків. Також дослідники з’ясували, що шерстисті мамонти еволюціонували, щоб їхня вушна сірка була сухішою, а тіло пахло набагато менше.

«Ми виявили деякі високорозвинені гени, пов’язані з метаболізмом та накопиченням жиру, які також зустрічаються в інших арктичних видів, наприклад, у північних оленів та білих ведмедів. Схоже, що існує конвергентна еволюція цих генів у адаптованих до холоду ссавців», — резюмують вчені.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Будь-які потуги московітів, навіть гіпотетичні, привласнити собі «Щедрика» Миколи Леонтовича, який став одним із національних музичних символів України – приречені

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Адвокат — це не професія, а спеціальність, і тому фемінітиви тут недоречні

Дослідження

Статті • БОРГ-review
путін власноруч і публічно, якщо не знищив вибудований роками імідж професійного борця з міжнародним тероризмом, то суттєво зашкодив йому

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Серед іншого, Директива спрямована на впровадження механізмів раннього виявлення неплатоспроможності та створення умов для врегулювання заборгованості без використання процедур банкрутства

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Преса нерідко виконує свої професійні обов’язки в небезпечних умовах, а в час війни працює ще й у смертельній небезпеці

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Відповідно до Постанови № 380 створено Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій