Ключові факти
- Державні та комунальні підприємства й організації найчастіше вдавалися до урізань – там про зменшення розміру виплат сказали 39% співробітників. Продуктові компанії теж дещо частіше зменшували зарплати та бонуси (повідомили 17% їхніх співробітників), порівняно з аутсорсинговими та аутстафінговими компаніями і стартапами (13–14%).
- Великі компанії від 200 співробітників намагалися не зменшувати зарплати, зокрема, лише 3–5% фахівців звідти зауважили, що компанія урізала зарплати, проти 8% з-поміж співробітників менших компаній.
- Бонуси найчастіше зменшували компанії на 10–50 співробітників (11%).
- Згідно із опитуванням, 39% фахівців мали плановий перегляд зарплати протягом останнього року, 11% отримали підвищення зарплати через зміну тайтлу, 43% опитаних не мали підвищень зарплати за останній рік.
- Частіше збільшували зарплати своїм співробітникам аутсорсингові, аутстафінгові та продуктові компанії – близько половини їхніх фахівців отримали підвищення. Стартапи та державні й комунальні підприємства робили це рідше — підвищення отримали 36% і 29% їхніх співробітників.
- Окрім цього 39% опитаних повідомили, що їхня компанія звільняла співробітників протягом останнього року, а 33% – що продовжувала найм.
- Протягом 2022 року частіше звільняли фахівців невеликі компанії: 28% тих, хто втратив роботу і шукає нову, працювали у компаніях до 50 людей проти 23% з-поміж тих, хто сьогодні в них працює.