Проекти та інновації

Кожен громадянин України може безкоштовно отримати довідку про оціночну вартість нерухомого майна

9 липня 2021, 15:16Новини1287

Этот материал также доступен на русском

З потребою в такій довідці може стикнутися кожен під час посвідчення правочину нотаріусом.

  • Посилання скопійованоlink copied

Заступниця Голови Фонду державного майна України Юлія Бєлова заявила про нову можливість для всіх громадян України – безкоштовно, з будь-якої точки країни або світу, отримати довідку про оціночну вартість свого нерухомого майна, зазначає ФДМУ.

За її словами, з потребою в такій довідці може стикнутися кожен під час посвідчення правочину нотаріусом, який виступає податковим агентом, – саме з цієї довідки або від суми угоди громадянин сплачує свої податки.

Вона також пояснила, що це дуже важливий інструмент, який надає альтернативу поточному та наявному способу визначення ринкової вартості об‘єктів нерухомого майна, а саме звітів про оцінку, які виконують незалежні оцінювачі.

«Завдяки Сервісу автоматичної оцінки вартості нерухомості у громадян з‘явилася альтернатива – вони можуть або користуватися і надалі послугами оцінювачів, або отримати безкоштовний дистанційний спосіб визначення оціночної вартості майна. Оціночна вартість розраховується автоматизовано з відкритих джерел та індикативних пропозицій ринку, – заявила Юлія Бєлова та додала, що Єдина база звітів про оцінку наповнюються інформацією від OLX, ЛУН, звітів оцінювачів та з реальних цін угод, які вносять нотаріуси. А за умов індивідуальних особливостей нерухомого майна, які впливають на вартість об’єктів, є сенс скористатися послугами професійних оцінювачів».

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

ФДМУ

Статті • Влада i люди
Чимало з державних підприємств залишилися виключно на папері, не працюючи десятиліттями і накопичуючи борги

ФДМУ

Статті • Влада i люди
Чи реально отримати 8 мільярдів від приватизації у 2022 році?

ФДМУ

Статті • Влада i люди
Як буде працювати новий сервіс автоматичної оцінки та як безкоштовно дізнатися оціночну вартість квартири, будинку, земельної ділянки чи будь-якої іншої нерухомості.

ФДМУ

Статті • Влада i люди
Як гарантовано виграти приватизаційний аукціон та чому неможливо купити перемогу за хабар

ФДМУ

Статті • Влада i люди
Чим малі порти України можуть бути цікавими для інвесторів та чому приватизація цих об’єктів дозволить залучити інвестиції у їхній розвиток

Розслідування

Статті • БОРГ-review; Влада i люди
Нового керівника ЧМП міністр інфраструктури Владислав Криклій призначив 30 квітня 2021 року