Зверніть увагу

Кошти на поточному рахунку малолітньої особи: роз’яснення від ФГВФО

16 липня 2021, 09:02Новини1168

Этот материал также доступен на русском

Випуск банком дитячої картки має право ініціювати один із батьків, який має картковий рахунок в цьому банку, оскільки картка на ім’я дитини відкривається як додаткова до рахунку одного із батьків.

  • Посилання скопійованоlink copied

Сьогодні банківські послуги є невід’ємною складовою сучасного життя, а споживачами таких послуг можуть бути навіть діти, – пояснюють експерти ФГВФО.

Так, відповідно до українського законодавства дитина – це фізична особа до досягнення нею повноліття, тобто 18 років. При цьому до досягнення чотирнадцяти років дитина вважається малолітньою особою. А у віці від 14 до 18 років – неповнолітньою особою.

Залежно від віку дитини змінюється обсяг її прав, у тому числі і щодо отримання банківських послуг.

Так, поточні рахунки на ім’я малолітніх осіб банк відкриває за зверненням їх законних представників (батьків (усиновлювачів) або опікунів) за умови пред’явлення ними:

  • паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;
  • документів, що дають змогу банку ідентифікувати цю малолітню особу – свідоцтва про народження або іншого документа, що посвідчує малолітню особу;
  • документів, виданих відповідними контролюючими органами, що засвідчують їх реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, якщо малолітня особа та її законний представник є резидентами України (ІПН);
  • опікун також має пред’явити документ, що підтверджує статус законного представника малолітньої особи (відповідне посвідчення, рішення суду тощо).

Коштами на поточному рахунку на ім’я малолітньої особи розпоряджаються її законні представники після здійснення банком їх ідентифікації та верифікації.

Особа, яка досягла 14-річного віку (неповнолітня особа), має право самостійно відкрити поточний рахунок у банку, пред’явивши паспорт або інший документ, що посвідчує її особу, та документ, виданий відповідними контролюючими органами, що засвідчують реєстрацію особи в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (ІПН).

Неповнолітня особа має право самостійно розпоряджатися внесеними нею коштами на рахунок, відкритий нею на своє ім’я, а також заробітною платою (заробітком), стипендією або іншими доходами, що надходять на її рахунок. Натомість розпоряджатися коштами, унесеними на її поточний рахунок будь-якою іншою особою, неповнолітня особа має право за згодою органу опіки та піклування і батьків (усиновителів) або піклувальників.

Одним із базових банківських продуктів, з якого на сьогодні в багатьох дітей починається шлях до фінансових послуг, є банківська карта, якою вони починають користуватись вже з молодшого шкільного віку.

Випуск банком дитячої картки має право ініціювати один із батьків дитини, який має картковий рахунок в обраному для отримання такої послуги банку, оскільки переважно картка на ім’я дитини відкривається як додаткова до карткового рахунку одного із батьків.

Вирішивши оформити банківську платіжну картку для дитини попередньо дізнайтесь про наявність такої послуги в банку (на сайті, у відділенні, звернувшись на «гарячу лінію» банку) та ознайомтеся з порядком та умовами її отримання.

Нагадаємо: відповідно до Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», вклад – кошти в готівковій або безготівковій формі у валюті України або в іноземній валюті, які залучені банком від вкладника (або які надійшли для вкладника) на умовах договору банківського вкладу (депозиту), банківського рахунку або шляхом видачі іменного депозитного сертифіката, включаючи нараховані відсотки на такі кошти.

У разі неплатоспроможності банку вкладник має право на одержання гарантованої суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок коштів Фонду.

Виплата відшкодування за вкладами (в тому числі поточними, картковими рахунками), відкритими на ім’я малолітніх осіб здійснюється їх законним представникам – батькам (усиновлювачам) або опікунам (піклувальникам).

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі