Огляд ЗМІ

Кохання на відстані. В Мінюсті повідомили, як військові можуть одружитись дистанційно

15 квітня 2022, 13:24Новини524

З початку повномасштабної війни одружилися майже 22 000 українських пар, і це більше ніж зазвичай.

  • Посилання скопійованоlink copied

Як в умовах війни в Україні реєструють шлюби та дітей, в ефірі Українського радіо пояснила Валерія Коломієць, заступниця міністра юстиції з питань європейської інтеграції.

З початку повномасштабної війни одружилися майже 22 000 українських пар, і це більше ніж зазвичай.

“Кількість бажаючих одружитися збільшилась, і це пов’язано зокрема з воєнним станом. Тому нами було продумано спосіб, за яким люди, які зараз несуть службу, здійснюють оборону нашої держави, все ж таки можуть здійснити своє бажання навіть дистанційно. Сьогоднішні обставини призводять до того, що люди інколи не мають можливості чекати. Тому що всі ми опинилися в обставинах, коли ми не знаємо що буде завтра і навіть сьогодні до вечора. Для того, щоб у подальшому у цих людей не виникало жодних юридичних проблем, вони мають можливість і потребу оформляти свої стосунки настільки швидко, наскільки це потрібно”, – зазначила В.Коломієць.

Подати заявку і офіційно оформити шлюб можна за день.

Люди, які виявили бажання, можуть одружитися протягом дня.

На сьогодні це може відбуватися у будь-якому органі ДРАЦСу на території, де не ведуться бойові дії. В певних умовах шлюби можуть реєструвати не лише працівники органів ДРАЦСів. Цими повноваженнями наділені й інші особи. У сьогоднішніх умовах зареєструвати шлюб можна, навіть якщо одного з членів подружжя немає фізично. Це можуть бути й поліцейські, й військові. Вони можуть звернутися до свого командира і подати заяву про те, що бажають одружитися дистанційно.

Хто саме може одружитися дистанційно?

Це стосується жінок і чоловіків, які несуть службу, перебувають десь далеко і мають бажання одружитися зі своєю другою половинкою. Плюс це стосується осіб, які через несення військової служби могли потрапити в лікарню. У лікарні так само можна здійснити укладення шлюбу.

Як відбувається процедура дистанційної реєстрації шлюбу?

Командир скріплює подану заяву, і тут уже є два варіанти.

  • Або цю заяву направляють до органу ДРАЦСу, де територіально перебуває наречена чи наречений, який може прийти в цей орган, щоб провести процедуру.
  • Або такий командир може дистанційно сам скласти акт реєстрації шлюбу і подати в орган ДРАЦСу, який в подальшому її зареєструє. Причому людина, яка не перебуває у військовій частині, може бути підключена дистанційно. І навіть обоє з пари можуть бути підключені дистанційно, просто через Zoom.

Які можливі проблеми з дистанційною реєстрацією шлюбу?

Оригінал цих документів отримує будь-який найближчий орган ДРАЦС. І вже орган ДРАЦС проводить юридичну реєстрацію, здійснює всі дії і вносить в реєстри.

Моделюємо найгіршу ситуацію, коли цей акт про одруження просто не дійде до органу ДРАЦСу з тих чи інших об’єктивних причин. В такому випадку єдиним способом довести, що ця юридична дія була здійснена і необходно внести відомості до реєстру — це через суд, через процедуру встановлення факту.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Мінюст

Статті • Влада i люди
Продовжити термін дії закордонного паспорту, який вже був продовжений раніше, неможливо

Мінюст

Статті • Влада i люди
Шлях до рівноправного партнерства професійної спільноти і держави легким не буває

Мінюст

Статті • Влада i люди
Робоча група була і залишається максимально відкритою до усіх пропозицій та форм співпраці

Мінюст

Статті • Влада i люди
За останні роки кількість справ про банкрутство зменшується, на відміну від числа бажаючих стати арбітражними керуючими

Мінюст

Статті • Влада i люди
Деякі банки відмовляються надавати виконавцям інформацію про номери рахунків боржника та сум коштів, які наявні на рахунках боржника