Зверніть увагу

Хто може безоплатно отримати нереалізоване конфісковане майно?

26 травня 2021, 13:37Новини309

Этот материал также доступен на русском

Збройні Сили України отримали 281 автомобіль та інше майно на 55 млн грн, дитячі будинки — 247 771 одиниці митного конфіскату на 14 млн грн.

  • Посилання скопійованоlink copied

В Україні вже декілька років поспіль успішно діє проєкт безоплатної передачі нереалізованого конфіскованого майна. Це спільний проєкт Міністерства юстиції та OpenMarket – СЕТАМ, – йдеться на сторінці Мінюсту у мережі Фейсбук.

Так, згідно із законодавством, майно, яке було стягнуто на користь держави і не було реалізоване на торгах, може бути передано на благодійні цілі. Це може бути будь-яке майно — від канцтоварів, автомобілів, – до літаків.

Безоплатна можуть отримати таке майно соціальні заклади, військові формування, державні установи тощо.

Наприклад, Збройні Сили України отримали 281 автомобіль та інше майно на 55 млн грн, дитячі будинки — 247 771 одиниці митного конфіскату на 14 млн грн.

Всього з 2016 року було безоплатно передано 308 550 одиниць майна на понад 103 млн грн.

Рішення про передачу приймає комісія, до якої входить представник від державної виконавчої служби, представник митниці, яка безпосередньо конфіскувала товар, представник фіскальної служби та представник фінансової служби (найчастіше це – представник органів місцевого самоврядування).

Перелік майна, яке пропонується на безоплатну передачу, можна побачити на сайті держпідприємства СЕТАМ в розділі «Безоплатна передача». Там же міститься інформація про строки, контакти, перелік майна для охочих отримати майно безкоштовно.

Відеоінструкція з процедури безоплатної передачі майна.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Днями завершився добор на посаду керівника ДП «Національний центр Олександра Довженка»

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Прийняті норми законів в цілому направлені на протидію та запобіганню дискримінації прав людини, пов’язаних саме з трудовими відносинами