Проекти та інновації

Кабмін готує для великого бізнесу аналог кредитної програми «5-7-9»

7 серпня 2023, 09:38Новини270

Этот материал также доступен на русском

Підприємці скаржаться, що створено таку бюрократичну систему, за якої дешеві кредити не видаються всім, хто їх потребує і здатен повернути.

  • Посилання скопійованоlink copied
Програма буде передбачена для енергетичних компаній і відновлення критичної інфраструктури, наприклад, портової, яка була зруйнована під час війни. Роль держави у новій програмі також буде полягати у компенсуванні відсоткової ставки. Інші подробиці цієї ініціативи поки що не відомі.
Про це повідомила нардеп Ніна Южаніна на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук.
Програмі «5-7-9» присвячено окремий пункт у Меморандумі з МВФ. «Ми розробимо концептуальну записку (Запропонований структурний маяк, кінець вересня 2023 року) з пропозиціями сфокусувати програму на малих та середніх підприємствах, поступово відмовляючись від участі великих компаній, посилити її моніторинг та запровадити адекватні запобіжні заходи. Ми відновимо контроль Міністерства фінансів над цією програмою, щоб зменшити фіскальні ризики», – йдеться в документі.
Заступник директора-розпорядника МВФ від України Владислав Рашкован пояснює увагу Фонду до програми тим, що поступово вона стає надто великою: якщо у 2020-му через програму видавалося 5% всіх нових кредитів, то зараз – понад 26%. Тільки з початку 2023-го в рамках «5-7-9» було видано 14 538 кредитів на понад 51 млрд грн. Хоча, як виявилося на практиці, переважній більшості бізнесу ці кредити є недоступними.
“Підприємці скаржаться, що створено таку бюрократичну систему, за якої дешеві кредити не видаються всім, хто їх потребує і здатен повернути. Видання «Економічна правда», досліджуючи програму, проводило журналістський експеримент і дійшло висновку, що вона не сприяє залученню в підприємницьке середовище більшого кола осіб, збільшенню кількості мікро- та малих підприємств, що працюють у реальному секторі економіки. Чому ж попри прямо прописаний намір не долучати до програми великий бізнес, влада обіцяє протилежне? Чи все ж таки можливі певні винятки залежно від наявних потреб України у стані війни? Адже дію програми вже розширювали на торговельні мережі, а нещодавно до неї долучили виробників дронів та проєкти енергоефективності”, – пише Ніна Южаніна.
При цьому нардеп приводить ще один факт: ще в лютому компанія ДТЕК заручилася згодою від уряду отримати кошти за програмою «5-7-9», однак станом на липень цього так і не сталося.
“А йдеться ж саме про енергетику й відновлення критичної інфраструктури! Та це було в лютому, на сьогодні мають змінюватися пріоритети, маємо в найкоротші терміни переводити економіку на воєнні рейки, і це першочергове завдання повинно мати системне рішення. Особисто я тільки за надання бізнесу якомога більших можливостей і державної підтримки в цей складний для всіх нас час. Але вкотре наголошую: давайте розвивати свої оборонні здібності через залучення приватного бізнесу з наданням можливості розробки технологій і виробництва товарів подвійного призначення – виробляти більше оборонного обладнання вдома!”, – закликає нардеп.
Проекти та інновації
Вчора, 12:33 • Новини • Проекти та інновації
Проекти та інновації
Вчора, 11:15 • Новини • Проекти та інновації

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі