«єПідтримка»: у грудні-2021 зафіксовано рекордний приріст платіжних карток

17 лютого 2022, 10:55Новини168

Этот материал также доступен на русском

Рекордний приріст був забезпечений картками «єПідтримка», які банки випускали для виплати «тисячі Зеленського» вакцинованим громадянам.

  • Посилання скопійованоlink copied

За грудень кількість активних платіжних карток на руках у населення збільшилася на 2,5 млн — до 46,3 млн штук. Це випливає зі «Звіту банківського сектора», підготовленого НБУ, – повідомляє Мінфін.

Рекордний приріст був забезпечений картками «єПідтримка», які банки випускали для виплати «тисячі Зеленського» вакцинованим громадянам. За 11 перших місяців 2021 р. картковий приріст склав 3,4 млн штук, тобто середній щомісячний приріст становив майже 310 тис. карток. При цьому в листопаді приріст досяг приблизно 500 тис. штук.

Приват додав
Лідер карткового ринку Приватбанк у грудні наростив емісію на 900 тис — до 24,4 млн активних карток. Наскільки приріс monobank — інший лідер з емісії карток «єПідтримка» — поки що загадка, оскільки НБУ досі не опублікував свіжу карткову статистику у розрізі банків.

Контекст
Нагадаємо: активною вважається картка, за якою за звітний місяць було здійснено хоча б одну видаткову операцію. Тож у грудневу статистику потрапили лише карти «єПідтримка», гроші з яких були оперативно витрачені.

Враховуючи, що багато отримувачів «ковидної тисячі» не поспішали її витрачати, очевидно, що за підсумками січня показники карткового приросту будуть ще вищими. Більше того, програма виплати суттєво завищуватиме карткову статистику протягом усього поточного кварталу, а може, й півріччя.

Слід зазначити, що «єПідтримка» — це цільова карта для надання допомоги від держави та для інших цілей не підходить.

Операції, які клієнти можуть здійснювати картою, чітко визначені державою. Так, зарахувати кошти на карту може лише держава, і витратити клієнт може лише на певні потреби через конкретних торговців.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро