Які збитки страхові компанії не відшкодовують під час війни

22 квітня 2022, 14:10Новини286

Этот материал также доступен на русском

У договорах медичного страхування фізичних осіб воєнні ризики — це класичне виключення і за такі ризики відповідає держава.

  • Посилання скопійованоlink copied

Пошкодження транспорту або майна, яке відбулось внаслідок воєнних дій або знарядь війни, — це класичне виключення з договорів страхування і в українських, і в міжнародних договорах страхування.

Про це повідомила директор з андерайтингу та методології СК «Альфа Страхування» Ірина Корлиханова під час вебінару «Страхування під час війни», зазначає Мінфін.

Так, наразі страхові компанії укладають договори майнового та транспортного страхування і здійснюють відшкодування тільки щодо класичних ризиків. Воєнні ризики в таких полісах є стандартним виключенням.

За її словами, що стосується договорів особистого страхування, наприклад, медичного, то треба вивчати умови конкретних договорів. Деякі договори страхування корпоративних клієнтів можуть покривати воєнні ризики, зокрема травми від влучення снаряду або в наслідок порятунку людини, яка потрапила під обстріл.

«В нас такі договори також є. Зазвичай такі контракти купували юридичні особи, які здійснювали діяльність біля окупованих територій ДНР і ЛНР. Наразі їх покриття діє на всій території України», — каже Корлиханова.

Вона також підкреслила, що в договорах медичного страхування фізичних осіб воєнні ризики — це класичне виключення і за такі ризики відповідає держава.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації