Як реєстр “Оберіг” допоможе шукати ухилянтів: в ТЦК пояснили проведення процедури

23 травня 2024, 13:38Новини1143

Этот материал также доступен на русском

Рішення про цілодобову роботу ТЦК є популізмом, адже організувати цілодобове приймання громадян неможливо, для цього доведеться вводити три штати працівників. 

  • Посилання скопійованоlink copied

Заступник начальника мобілізаційного відділу ТЦК Солом’янського району Києва Павло Литвин розповів, що тепер сервіс “Оберіг” збирає інформацію з різних реєстрів. До прикладу, платників податків. Тому за цими даними ТЦК може знайти роботодавця розшукуваного військовозобов’язаного та через нього організувати прибуття цієї людини до військкомату.

“Паперовий облік військовозобов’язаних мав суттєву ваду: людина формально перебувала на обліку, а реально ТЦК не знало, де її шукати. Начебто маємо десятки тисяч військовозобов’язаних, а поповнити армію ніким. Спробуй, вручи повістку, якщо людина не відчиняє тобі двері…”, – зазначив Литвин в інтерв’ю hromadske.

За його словами, територіальний центр комплектування як установа працює цілодобово, проте це не означає, що послуги надаються 24/7. Відомо, що людей, які захочуть під час комендантської години стати відвідувачами ТЦК, мають передати поліції як порушників, а іншою причиною є людський фактор.

“У нас працюють і цивільні, а їхній робочий день – із 9 до 18, вони мають перерву на обід і вихідні в суботу й неділю. Військовослужбовці ТЦК загалом перебувають на службі цілодобово. Але от я пробував цілий день працювати, так на третю добу просто падав з ніг”, – зауважив працівник ТЦК.

Він вважає, що рішення про цілодобову роботу ТЦК є популізмом, адже організувати цілодобове приймання громадян неможливо, для цього доведеться вводити три штати працівників.

“Навіть якщо приймати людей із 5 години ранку до опівночі – це вже два штати працівників. А наш штат розрахований на 8-годинну роботу з навантаженнями мирного часу”, – підкреслив Литвин.

Він додав, що з 18 травня 2024 року, коли в країні розпочався двомісячний термін з обов’язкового оновлення облікових даних, щодня до ТЦК Солом’янського району Києва звертається близько 400 громадян, половина з них приходять, аби оновити дані.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога