Огляд ЗМІ

Як почистити роз’єм зарядки смартфона вручну: процедура займає не більше хвилини

9 червня 2023, 15:43Новини1714

Этот материал также доступен на русском

Досить часто користувачі забувають про необхідність очищення порту зарядки в своїх смартфонах

  • Посилання скопійованоlink copied

У процесі використання смартфона, чи то iPhone, чи то Android-девайс, його роз’єм для підключення кабелю зарядки або навушників неминуче забивається пилом і брудом або окислюється.

Як визначити, коли пора очистити роз’єм? Ось кілька ознак, на які варто звернути увагу:

  • Нестійке підключення: якщо ви помічаєте, що кабель зарядки не замикається міцно або з легкістю від’єднується навіть при невеликому русі, це може бути ознакою забруднення роз’єму.
  • Проблеми із зарядкою: телефон або перестає повністю заряджатися, або процес повного відновлення заряду вимагає більше часу, ніж раніше.
  • Шуми або перебої в звуці: при використанні навушників відтворення музики стає нестабільним або присутні нетипові шуми.

Якщо ви помітили хоча б одну з цих ознак, то, ймовірно, пора очистити роз’єм. Особливо, якщо ви ніколи до цього не виконували цю процедуру.

Важливо наголосити, що порт зарядки може забруднюватися сам по собі. Для цього зовсім не обов’язково упускати телефон в пісок або недбало до нього ставиться.

Навіть якщо ви носите свій гаджет в чохлі, дрібні порошинки, ворс і бруд з часом накопичуються всередині всіх отворів і роз’ємів. В результаті чого кабель може не повністю вставлятися в порт, що призводить до порушення контакту і неможливості зарядки телефону.

Чистимо роз’єм для зарядки своїми руками

Зауважимо, що для того, щоб очистити порт від пилу, не потрібні спеціальні інструменти. Досить звичайної голки або тонкого металевого пінцета. Тут головне – не поспішати і бути дуже акуратним. Різкий рух може пошкодити контакти порту, і тоді телефон перестане заряджатися.

Процедуру очищення слід проводити повільними й обережними рухами, спрямованими на виштовхування сміття з роз’єму. Чого точно не потрібно робити, так це тиснути пінцетом або голкою всередину роз’єму, тим самим ще більше утрамбовуючи пил і сміття.

Якщо у вас вдома є тільки зубочистка, рекомендується перед виконанням процедури намотати невелику кількість бавовни (бавовняної пряжі) на кінчик зубочистки.

Мінімізувати можливі пошкодження можна, купивши балончик зі стисненим повітрям, який часто використовується для чищення комп’ютерних компонентів. Досить направити струмінь стисненого повітря в гніздо зарядки і виконати декілька коротких і сильних потоків, щоб видалити пил. Всі забруднення під тиском вилетять назовні.

Загалом, очищати роз’єм краще регулярно, але акуратно. Як можна переконатися, це не складний процес, який вимагає декількох хвилин вашого часу, проте допоможе зберегти працездатність вашого пристрою.

Якщо після очищення роз’єму ваш пристрій не став краще заряджатися, тоді все ж варто звернутися в сервісний центр, де його протестують фахівці.

джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Контролюючий орган інформує нового власника про податкові зобов'язання після отримання даних про зміну власності

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Державна політика має бути спрямована на перенаправлення грошових потоків в бюджет у цивілізований спосіб

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Спільнота творців не має наміру сидіти склавши руки, спостерігаючи, як Копіпастор краде та заробляє на чужих авторських правах

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного