Як не втратити субсидію: у Пенсійному фонді підказали, що необхідно терміново зробити

22 травня 2023, 09:45Новини312

Этот материал также доступен на русском

Частина українців може залишитися без житлової субсидії, тож у Пенсійному фонді звернулися до субсидіантів із важливим попередженням

  • Посилання скопійованоlink copied

Головна причина відмови у призначенні субсидії на оплату комуналки – це заборгованість за комунальні послуги. На жаль, через воєнний стан у деяких громадян України накопичилися чималі борги з комунальних платежів.

Але виправити ситуацію можна.

Так, якщо домогосподарство має прострочену заборгованість з оплати комунальних послуг, то субсидії скасовують за певних умов.

Згідно з українським законодавством, субсидію заберуть у тих боржників, які не платили за комуналку понад три місяці, а сума сукупного боргу 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 680 гривень.

Що потрібно зробити, щоб не втратити субсидію?

Варто зазначити, що субсидії можуть не скасувати боржникам, які мають несплачені рахунки за природний газ та його розподіл. Якщо отримувач субсидії не має лічильника, повернути право на допомогу можна через суд.

Також субсидію не скасують, якщо боржник має документальне підтвердження оплати заборгованості або укладено договір про його реструктуризацію. Або борг оскаржений споживачем у судовому порядку протягом двох місяців після початку сезону.

Варто зазначити, що одержувачами субсидії в Україні є близько 2,2 млн домогосподарств. Середній розмір виплати на місяць становить 1500-1600 гривень у зимовий час та 350-400 гривень – у літній час.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Перелік підстав евакуації авто є виключним

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Вивезення підприємств здійснюється у випадках, коли існує така логістична можливість без надмірної загрози для водіїв та залізничників

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Для бизнеса важно не иметь «открытой валютной позиции»

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Протягом одного року, до 1 вересня 2022 року, українці матимуть змогу відкрито заявити державі про свої реальні статки, зокрема про ті, з яких не було сплачено податки

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Значна увага ревізорів прикута до суб’єктів великого підприємництва, у яких обсяг можливих порушень та, відповідно, податкових донарахувань найбільший

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Чим прозоріша система, тим менше пільг й менше порушень