Соцмережі

Гадання на Андрія Первозванного: як дізнатися ім’я судженого і майбутню долю

29 листопада 2023, 17:40Новини430

Цьогоріч свято припадає на 30 листопада

  • Посилання скопійованоlink copied

Щороку православні віряни шанують пам’ять Андрія Первозванного – цьогоріч свято припадає на 30 листопада через перехід ПЦУ на новоюліанський календар.

Про ворожіння в ніч на Андрія розповідає “Апостроф”.

Так, наші предки, особливо незаміжні дівчата, із нетерпінням чекали на цю дату. Оскільки вважалося, що саме в цей день можна дізнатися про свою долю та ім’я судженого. Вони просили в апостола Андрія дати їм хорошого нареченого та молилися про щасливий шлюб.

Ворожіння в ніч проти 1 грудня

Віщий сон

Сни у ніч проти 1 грудня вважалися віщими. А тому, лягаючи спати, дівчата перед сном читали заклинання на склянку води та випивали її. Особливо це стосувалося тих, хто не міг зробити вибір. Уві сні вони мали отримати відповідь.

“Замучила мене проблема,

Нехай сон вирішить мою дилему.

Уві сні відповідь я дізнаюся,

Або доброї поради дочекаюся.

Дізнаюся я як вчинити,

Щоб нічого не упустити”.

Ім’я судженого

Перед сном молоді панянки виходили на вулицю та питали ім’я у першого хлопця або чоловіка, якого зустрічали – це і було ім’я майбутнього нареченого.

Ім’я судженого під подушкою

Дівчата нарізали 11 невеликих папірців та на кожному з них, окрім одного, писали чоловічі імена. Вранці витягали папірець і таким чином дізнавалися ім’я майбутнього нареченого. Якщо ж папірець був пустим, значить ім’я поки що було таємницею.

Ім’я судженого на воді

Також гадали на судженого на воді. Дівчата набирали велику миску з водою та брали горіхову шкарлупу. Нарізали папірці, на яких писали імена чоловіків та розміщували на краях ємності. На шкарлупку закріплювали недогарок свічки, запалювали та пускали на воду. Куди шкарлупка підпливла – так і зватиме нареченого.

Гадання з гребінцем на сон

Дівчата брали гребінець в ніч на Андрія, розчісувались та кали його під подушку зі словами: “Суджений-ряджений, прийди і причеши мене”. Вважалось, що суджений мав прийти до дівчини уві сні.

Гадання на гілочці вишні

Для цього гадання потрібно було потайки відламати гілочку вишні та поставити у воду, промовляючи: “Святий Андрію, маю на Тебе надію. Дай, щоб вишня зацвіла, а мою долю на поріг привела”. Якщо до Різдва розквітне – вийдете дівчина цього року заміж, а якщо ні – доведеться чекати наступного року.

Гадання на каблучках

Для цього ворожіння брали глибоку тарілку, насипали туди пшеницю та занурювали срібну, золоту, звичайну каблучку, а також каблучку з коштовним каменем. Після цього дівчина заплющувала очі та занурювала руку в миску, дістаючи одну із них. Золота каблучка означала, що заміжжя не за горами, срібна – скоро зустріне свого коханого. Дістала каблучку з камене, отже буде коханою все життя, а проста каблучка свідчила про те, що пошуки судженого будуть продовжуватися.

Гадання на квасолі

Це гадання допомагає знайти відповідь на питання, що хвилюють. Необхідно подумати про своє питання чи бажання, взяти в руку жменю квасолі і опускати у мисочку по одному, “збудеться” – “не збудеться”. Останнє зернятко і буде відповіддю.

Гадання на рушнику

У ніч на Андрія дівчина вивішує за вікном білий рушник, примовляючи “Суджений-ряджений, прийди і утрися”. Якщо вранці він буде вологим, у новому року дівчина вийде заміж.

Гадання на дітей

Гадання з кільцем та водою на дітей можливе, якщо на вулиці мороз. Увечері потрібно налити води в чарку, опустити в неї кільце і винести на вулицю. Перед сном перевірити результат: скільки утворилося горбиків на замерзлій поверхні – стільки буде синів, скільки ямок – стільки дочок.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом