ФГВФО відсудив $15,75 млн в екс-глави “Енергобанку”

16 лютого 2022, 10:53Новини220

Этот материал также доступен на русском

Суд задовольнив позов Фонду гарантування вкладів до екс-глави правління “Енергобанку” Алли Вольської (в справі №758/5941/20) та вирішив стягнути з відповідача на користь позивача 15,75 млн дол

  • Посилання скопійованоlink copied

08.02.2022 Київський апеляційний суд задовольнив позов Фонду гарантування вкладів до екс-глави правління “Енергобанку” Алли Вольської (в справі №758/5941/20) та вирішив стягнути з відповідача на користь позивача 15,75 млн дол.

При цьому Київський апеляційний суд скасував рішення Подільського райсуду м. Києва від 09.08.2021 у цій справі, яким ФГВФО було відмовлено в задоволенні вказаного позову до А. Вольської.

Свій позов ФГВФО мотивував тим, що в червні 2017 року А. Вольська вироком суду була визнано винною у вчиненні злочину, їй було призначено покарання у вигляді трьох років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати посади, пов`язані з виконанням владних, організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій строком на один рік, без застосування штрафу. Разом з тим, екс-главу “Енергобанку” було звільнено від відбування призначеного основного покарання у виді позбавлення волі, якщо протягом іспитового строку (один рік) вона не вчинить нового злочину і виконає покладені на неї судом обов`язки.

Як зазначається, кримінальне правопорушення А. Вольської полягало в тому, що будучи керівником “Енергобанку”, вона допустила службову недбалість, у результаті чого кошти в сумі 15,5 млн дол залишилися на кореспондентському рахунку “Енергобанку” в Bank Frick & Co AG (Ліхтенштейн). Таким чином, банк не виконав вимогу НБУ щодо негайного повернення коштів.

Як зауважувається, в подальшому ж, після визнання “Енергобанку” неплатоспроможним та введення тимчасової адміністрації, це дало змогу невстановленим особам заволодіти вказаними коштами та призвело до зменшення ліквідаційної маси банку при його ліквідації й неможливості в повному обсязі розрахуватися з кредиторами. На цій підставі ФГВФО подав позов до А. Вольської про відшкодування зазначеної шкоди.

Раніше ФГВФО заявляв, що кошти “Енергобанку” в Bank Frick & Со були списані, оскільки виступали заставою за кредитом, наданим офшорній компанії ACANTER INVESTMENT LTD, яка не погасила кредити.

Задовольняючи позов ФГВФО до А. Вольської, Київський апеляційний суд виходив з того, що “факт наявності та вчинення службової недбалості, що завдало шкоди державі у вигляді недоотримання ліквідаційної маси ПАТ «Енергобанк» в сумі 15 749 729,36 доларів США, є встановленим та додатковому доведенню не підлягає” (відповідно до обвинувального вироку від 20.06.2017, який виніс Подільський райсуд м. Києва).

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
6 липня 2023 року в ВР зареєстровано проєкт Закону № 9462 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення положень про судовий контроль"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога