Доступні кредити: обсяг позик українського бізнесу зріс на 34% за рік

19 лютого 2024, 14:26Новини167

Этот материал также доступен на русском

Рекордно зросли обсяги чистих іпотечних кредитів

  • Посилання скопійованоlink copied

Загальний обсяг позик, наданих за програмою “Доступні кредити 5-7-9%”, за ІV квартал 2023 року зріс на 2% та на 34% за рік.

Як передає НБУ, про це йдеться в Огляді банківського сектору за лютий.

“Гривневе кредитування надалі триває переважно у межах програми “Доступні кредити 5-7-9%”: загальний обсяг позик, наданих за цією програмою, зріс на 2% за квартал та на 34% за рік. Протягом року найбільше зросли обсяги кредитів у сфері торгівлі та енергопостачання, у ІV кварталі – також у логістиці та харчовій промисловості”, – йдеться в повідомленні.

Водночас за останній квартал суттєво скоротився портфель агрокредитів. Обсяги чистого роздрібного гривневого кредитного портфеля третій квартал поспіль збільшуються: на 7,4% за ІV квартал та на 20,3% за 2023 рік. Зростання відбувається переважно завдяки жвавому карткову кредитуванню двома банками-лідерами.

Рекордно зросли обсяги чистих іпотечних кредитів: упродовж останнього кварталу на 23,2%, або на 3,5 млрд грн; за рік – майже на половину, або на 6 млрд грн. Це відбулося завдяки кредитуванню за програмою “єОселя” на 4,3 млрд грн за квартал та на 8,9 млрд грн за рік.

Якість портфеля протягом року нормалізувалася, рівень дефолтів знижувався в усіх сегментах. Частка непрацюючих кредитів наприкінці року зменшилася до 37,4%: на 0,5 в. п. за IV квартал та на 0,8 в. п за 2023 рік. Основним рушієм зміни було списання непрацюючих кредитів фізособам, що привело до скорочення їхньої частки в роздрібному портфелі на 3,2 в. п. за квартал та на 6,9 в. п. за рік. Частка непрацюючих кредитів бізнесу зросла на 0,3 в. п. за квартал та на 1,3 в. п. за рік.

Як повідомлялось, в Україні частка непрацюючих кредитів у банківському секторі на 1 січня 2024 року становила 37,4%.

Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

НБУ

Статті • Влада i люди
Якщо намагатися пришвидшити темпи економічного зростання нацбанківськими інструментами, ми отримаємо або інфляцію, або бульбашки на фінансових ринках

НБУ

Статті • Влада i люди
Чи можна збільшити обсяги іпотечного кредитування без навантаження на державний бюджет?

НБУ

Статті • Влада i люди
Набувши популярності серед молоді, кешбек як інструмент підвищення лояльності невдовзі може зникнути з українського фінансового ринку

НБУ

Статті • Влада i люди
Чому державні банки готові підтримувати програму

НБУ

Статті • Влада i люди
1 липня минув рік, як Національний банк став регулятором для небанківських фінансових установ

Законодавство

Статті • Влада i люди
Законопроєкт «Про кредитні спілки», зареєстрований під № 5125, 1 червня 2021 року був розглянутий Верховною Радою України у першому читанні та прийнятий за основу