Донбасенерго оголосило про початок процедури санації

30 вересня 2021, 15:30Новини297

Этот материал также доступен на русском

Відповідне рішення було прийняте більшістю голосів на позачергових загальних зборах акціонерів, яке проходило в Києві з 20 по 23 вересня

  • Посилання скопійованоlink copied

Акціонери ПАТ “Донбасенерго” ухвалили рішення ініціювати процедуру санації компанії до відкриття провадження у справі про банкрутство. Відповідне рішення було прийняте більшістю голосів на позачергових загальних зборах акціонерів, яке проходило в Києві з 20 по 23 вересня, пише “БізнесЦензор” з посиланням на інформацію компанії.

Акціонери також ухвалили рішення про обрання ПрАТ “КПМГ Аудит” для надання послуг обов`язкового аудиту фінансової звітності компанії за 2021 рік.

Як повідомлялося, “Донбасенерго” 10 серпня вийшло зі статусу “Дефолтний” перед оператором системи передачі “Укренерго”, компанія підключила Слов`янську ТЕС до енергосистеми 12 серпня. Однак вже 16 серпня Слов`янська ТЕС знову припинила генерацію електроенергії. За даними “Укренерго”, зараз станція працює частково через нестачу запасів вугілля.

6 липня “Укренерго” присвоїло статус “дефолтний” ПАТ “Донбасенерго” через наявність заборгованості. В “Донбасенерго” тоді пояснювали, що виконання фінансових зобов`язань перед “Укренерго” стало неможливим через обвал цін на ринку електроенергії на початку липня суттєво нижче собівартості теплової генерації.

ПАТ “Донбасенерго” в 2020 році отримало чистий прибуток у розмірі 29,09 млн грн проти 67 млн ​​грн чистого збитку в 2019 році.

За підсумками першого півріччя 2021 року “Донбасенерго” збільшило чистий збиток в 9,6 рази (на 202,52 млн грн) у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року – до 226,08 млн грн.

ПрАТ “Енергоінвест Холдинг” належить 60,86% акцій “Донбасенерго”, ще 25% акцій генкомпанії належить державі. Як зазначається, наразі компанію контролює нардеп Максим Єфімов (група “Довіра”).

“Донбасенерго” володіє Старобешівською (розташована на окупованій території) і Слов`янською ТЕС сумарною встановленою потужністю 2880 МВт, в тому числі потужність СлТЕС становить 880 МВт. У березні 2017 року генкомпанія заявила про втрату контролю над роботою Старобешівською ТЕС.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Енергетика

Статті • Банкрутство
Запасів газу у ПГЗ вистачить на 2.5 місяці

Енергетика

Статті • Банкрутство
Газова галузь потребуватиме системної фінансової допомоги у ліквідації наслідків агресії

Енергетика

Статті • Банкрутство
Якої шкоди російські окупанти завдали сучасним підприємствам зеленої енергетики та як врятувати галузь?

Енергетика

Статті • Банкрутство
Результати діяльності колись прибуткових державних підприємств за підсумками минулого 2020 року стали сенсаційними – не просто збитки, а величезні збитки

Енергетика

Статті • Банкрутство
Обслуговування квартири коштуватиме на 10 — 20% дешевше, якщо будинок отримає грант на енергомодернізацію. Як це здійснити?