Колізії та конфлікти

Для захисту НБУ за позовом у США Мін’юст залучить юридичного радника

14 квітня 2021, 12:46Новини155

Этот материал также доступен на русском

Нацбанк отримав позовну заяву 5 лютого цього року, після чого звернувся за допомогою до Мін’юсту. 11 березня було створено міжвідомчу робочу групу для захисту інтересів держави в цій справі.

  • Посилання скопійованоlink copied

Кабмін дозволив Міністерству юстиції залучити юридичного радника для захисту Нацбанку за поданим 4 січня 2021 року позовом Олега Жуковського на $300 млн. Позов подано до Окружного суду США Південного округу штату Флорида, – повідомляє Мінфін.

Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів № 261 від 31 березня, закупівля цих послуг здійснюватиметься із застосуванням переговорної процедури.

У чому суть позову?

Згідно з позовом, Жуковський вимагає $102,2 млн основної суми боргу плюс відсотки, пені та штрафи за депозитами в Брокбізнесбанку, що були розміщені в 2012—2013 роках компаніями ZUKK Trading Limited і ТОВ «Інтертрансгрупп» та екснародним депутатом від Блоку Юлії Тимошенко Миколою Ковзелем та його помічником Віталієм Дідилівським.

Вони передали права з відшкодування збитків Жуковському, який підключив до позову компанію Shutts & Bower.

У позові стверджується, що посадові особи Нацбанку були «співучасниками» схеми по нібито виведенню грошей Брокбізнесбанку бізнесменом Сергієм Курченком, а після того, як частину коштів у розмірі $172 млн вдалося повернути в результаті спецконфіскації в 2017 році, спрямували їх на виплати відсотків за єврооблігаціями України американським взаємним фондам, в т. ч. таким, як Franklin Templeton Investments, T. Rowe Price та TCW.

У позові зазначається, що кримінальні справи про пов’язаних зі справою по розкраданнях ведуться в Україні та США, що підкріплює звинувачення позивача.

Крім Брокбізнесбанку і Курченка, який купив його в 2013 році без дозволу АМКУ, а також Реал банку, що належав Курченку, позивач також звинувачує колишніх тоді главу Нацбанку Сергія Арбузова і згодом Ігоря Соркіна. У позові Жуковський звинувачує і тодішнього президента Віктора Януковича. У переліку дійових осіб названі також Валерія Гонтарєва, яка стала главою НБУ вже після втечі Януковича, оскільки їй не вдалося повернути вклади в Брокбізнесбанку.

Крім цього, в списку дійових осіб у документі зазначені ексвласники Приватбанку Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, їхні американські партнери Мордехай Корф і Уріель Лабер, компанії з групи Optima, а також Укрнафта і Приватбанк. У позові стверджується, що ексвласники Приватбанку нібито брали участь у відмиванні грошей Курченка і купили за допомогою цих коштів нерухомість у США.

У пояснювальній записці до розпорядження Кабміну йдеться, що Нацбанк отримав позовну заяву 5 лютого цього року, після чого звернувся за допомогою до Мін’юсту. 11 березня було створено міжвідомчу робочу групу для захисту інтересів держави в цій справі, яка визнала за необхідне залучити такого радника.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Мінюст

Статті • Влада i люди
Офіційний запуск Реєстру збитків відбудеться 2 квітня 2024 року

Мінюст

Статті • Влада i люди
Продовжити термін дії закордонного паспорту, який вже був продовжений раніше, неможливо

Мінюст

Статті • Влада i люди
Шлях до рівноправного партнерства професійної спільноти і держави легким не буває

НБУ

Статті • Влада i люди
Якщо намагатися пришвидшити темпи економічного зростання нацбанківськими інструментами, ми отримаємо або інфляцію, або бульбашки на фінансових ринках

НБУ

Статті • Влада i люди
Чи можна збільшити обсяги іпотечного кредитування без навантаження на державний бюджет?

Мінюст

Статті • Влада i люди
Робоча група була і залишається максимально відкритою до усіх пропозицій та форм співпраці