Проекти та інновації

Державний Ощадбанк готують до приватизації

15 червня 2021, 17:47Новини586

Этот материал также доступен на русском

Мінфін разом з міжнародними експертами оновили Стратегічні принципи реформування державних банків

  • Посилання скопійованоlink copied

Міністерство фінансів, Європейський банк реконструкції та розвитку та державний Ощадбанк готуються до підписання мандатного листа.

Документ стосується надання ЄБРР довгострокового фінансування у формі субординованого кредиту з можливістю конвертації в акції Ощадбанку, повідомляє Мінфін. Про це йшлося на зустрічі керівників Мінфіну та ЄБРР, яка відбулась 15 червня 2021 року.

Основними темами для обговорення були реформування державних банків, реформа корпоративного управління та приватизація Ощадбанку.

«Мінфін разом з міжнародними експертами оновили Стратегічні принципи реформування державних банків, що включає стратегії розвитку для кожного такого банку до 2024 року. На основі цього були підготовлені та затверджені Кабінетом міністрів Основні напрями діяльності Ощадбанку, ПриватБанку та Укрексімбанку у 2021-2024 роках», – зауважив міністр фінансів Сергій Марченко.

Він додав, що до Кабміну вже подана оновлена Стратегія розвитку Ощадбанку на 2021-2024 роки. «Першочерговим пріоритетом Стратегії є подолання кризи. Банк фокусуватиметься на збереженні свого бізнесу та підтримці фінансової спроможності. У довгостроковій перспективі Ощадбанк має стати лідером на ринку за рахунок якісного обслуговування та конкурентоспроможних продуктів. Також Стратегією передбачена міцна присутність у приватному секторі — більше 80% кредитного портфелю від приватного бізнесу», – зазначив Марченко.

У найближчі дні також очікується прийняття зареєстрованого у Верховній Раді законопроєкту, спрямованого на входження Ощадбанку до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, що забезпечить виконання однієї з важливих умов продовження співпраці з ЄБРР.

Нагадаємо, що участь Ощадбанку в ФГВФО є умовою входження ЄБРР у капітал держбанку. Але цей момент постійно відкладався через відсутність в Ощадбанку коштів на сплату усіх зборів до Фонду. Законопроєкт врегульовує цей момент і надає пільги.

У Раді зареєстрований урядовий законопроєкт №5542 щодо приєднання Ощадбанку до Фонду гарантування вкладів.

Парламенту також пропонують підвищити суму гарантування вкладів з 200 тис. до 400 тис. грн до кінця 2022 року, а з 2023 року – до 600 тис. грн.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна