Держава забезпечила доступне кредитування для агросектору в умовах війни

10 травня 2022, 11:34Новини540

 Максимальна сума кредиту для всіх суб’єктів підприємництва збільшена з 50 млн грн до 60 млн грн з урахуванням групи пов’язаних компаній.

  • Посилання скопійованоlink copied

Від початку повномасштабного вторгнення рф на територію нашої держави агропромисловий комплекс України опинився у надскладних умовах. Найбільшою загрозою для економіки та виживання країни в умовах війни був би повний зрив посівної кампанії. Тому уряд в екстреному порядку підготував ряд законодавчих нововведень, які мають на меті захистити агросектор в умовах воєнного стану та допомогти максимально стабілізувати ситуацію.

Наразі це вкрай необхідно на фоні різкого зростання цін на паливо; обмеження або взагалі відсутності доступу до складів зернових в зонах проведення бойових дій; зменшення кількості працівників, внаслідок масової евакуації та скорочення територій на яких посівну провести можливо. Чисельні втрати урожаю, внаслідок безперервних бойових дій вже передбачаються на Півдні країни, де у довоєнний час вирощували основну масу соняшника та пшениці. А отже, під тотальною загрозою експорт. Міжнародна логістика теж зупинена, порти, аеропорти не працюватимуть, ще невизначений термін.

У зв’язку з цим, законотворці чітко зафіксували пріоритети державної підтримки на час воєнного стану, а саме:

  • скасовано акциз на пальне, для уникнення дефіциту на заправках та стримування його ціни;
  • скасовано перевірки бізнесу та запроваджено добровільний єдиний податок;
  • виділено кошти на компенсацію відсотків та надання гарантій за кредитами для аграріїв для проведення посівної;
  • спрощено доступвиробників сільгосппродукції до палива та пестицидів в умовах воєнного стану;
  • скасовано ліцензуванняекспорту кукурудзи й соняшникової олії;
  • надано можливість взяти в оренду держземлі за спрощеною процедурою;
  • розширено кредитування для аграріїв та внесено низку змін до Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» задля їх підтримки.

7 квітня 2022 року набув чинності Закон №7178, який надає можливість аграріям оперативно отримати повноцінний доступ до сільськогосподарських угідь держави для успішного проведення посівної кампанії. Адже в умовах війни для сільського господарства мають бути використані усі доступні землі. Спрощена процедура застосовуватиметься до передачі в оренду всіх сільськогосподарських земель державної та комунальної власності, крім тих, що перебувають у постійному користуванні громадян та приватних юридичних осіб, громадських організацій тощо. Раніше процедура передачі державних і комунальних земель в оренду була досить тривалою та складною, під час воєнного стану її значно спростили: питання надання землі в обробіток на рік може вирішуватись місцевими радами, шляхом голосування. Проведення аукціону не обов’язкове.

Для підтримки сільськогосподарських товаровиробників з метою забезпечення посівної кампанії, а також підтримки та активізації підприємницької діяльності у період дії воєнного стану Уряд, за ініціативою Президента України, вніс низку змін до Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%».

Програма розширена на середні підприємства з річним доходом до 50 млн євро (раніше було 20 млн євро) та на великі підприємства з річним доходом більше 50 млн євро незалежно від кількості працюючих робітників.

Максимальна сума кредиту для всіх суб’єктів підприємництва збільшена з 50 млн грн до 60 млн грн з урахуванням групи пов’язаних компаній.

Процента ставка — 0% річних.

Ціль кредитування:

  • інвестиційний кредит на придбання сільськогосподарської техніки,
  • кредит на поповнення обігових коштів для придбання насіння, добрив та паливно-мастильних матеріалів.

Строк кредиту — 6 місяців. Термін подачі заявки на участь у програмі — до 31 травня 2022 року.

Розмір кредитної гарантії — 80% від суми кредиту суб’єкта мікро, малого та середнього підприємництва (крім суб’єктів великого підприємництва).

Ключове – держава дає гарантію банку за позичальника і банк швидше та комфортніше приймає рішення. А отже, кредитування буде значно доступніше. Тож маємо сподівання, що створений алгоритм підтримки сільськогосподарського сектору зі сторони держави буде максимально ефективним та надасть можливість забезпечити українців цьогоріч продуктовим кошиком з власного урожаю. Український аграрний сектор має вистояти у цей непростий період, адже має потужний потенціал, який держава, в тому числі зможе використати для відновлення економіки у післявоєнний період.

Автор: Тетяна Даниленко, адвокат, керівник Адвокатського Бюро «Тетяни Даниленко»

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі