Проекти та інновації

Борги Китаю перед виробниками сонячної та вітрової електроенергії – $42 млрд

24 червня 2021, 15:04Новини482

Этот материал также доступен на русском

У 2018 р. виділення квот для нових проєктів було зупинено, а до 9% знижені тарифи для «зелених».

  • Посилання скопійованоlink copied

$42 млрд – борги Китаю перед виробниками сонячної та вітрової електроенергії, зазначає екс-державна уповноважена в АМКУ Агія Загребельська.

Що робить із цим Китай?

За її словами, у 2018 р. виділення квот для нових проєктів було зупинено, а до 9% знижені тарифи для «зелених».

«Кілька днів тому влада Китаю повідомила, що з 1 серпня цього року субсидіювання «сонця та вітру» буде повністю припинено. Зрозуміло, що екзотичний інвестиційний клімат Китаю навряд чи суттєво страждатиме від подібних кроків. Але важлива аргументація, адже вона є схожою з іншими країнами світу, що зараз по аналогії з нами переживають подібні виклики», – зазначила Агія Загребельська.

Тобто:

  1. Щоб стимулювати інвесторів будувати більше потужностей із виробництва електроенергії з відновлювальних джерел, держави встановлюють на «зелену електрику» високі ціни.
  2. Оскільки ціна електрики входить в собівартість будь-якого товару, держави не можуть собі дозволити перекладати весь тягар завищених тарифів «для зелених» на бізнес та населення, як споживачів електрики, або на державний бюджет, той самий бізнес та населення, але як платників податків.
  3. Щоб цей тягар на споживачів та бюджет хоч трохи зменшити, держави вдаються до штучного зменшення тарифів для інших виробників електрики, в тому числі вугільної та атомної генерації.
  4. У результаті це призводить до зменшення обсягу виробництва не «зеленої» електрики та збільшення фінансового тягаря на споживачів та державу.
  5. І якщо з вугільною ми маємо профіт від цього – зменшення викидів, а значить користь для нашого здоров’я, то з атомною – це безглузді втрати із загрозливими наслідками.
  6. Останні події в Каліфорнії та Техасі показали, що не всі виклики «сонце» та «вітер» спроможні здолати: в дуже морозні дні вітряки можуть замерзати, а в спеку – в період пікового вечірнього споживання «сонце та вітер» не справляються з навантаженням.
  7. Отже, бездумно розвиваючи «зелену» за рахунок «вбивства» інших, ми не тільки збільшуємо собівартість всіх товарів та навантаження на державний бюджет, а й створюємо додаткові загрози для енергосистеми, що можуть призвести до катастроф.

«Тому перехід до ВДЕ та допомога «зеленим» має бути виваженою та поміркованою. Для нас це особливо актуально. Бо порівняно з Китаєм, США або Іспанією нас чекають серйозніші загрози через суттєво більш хаотичний підхід держави до стимулювання та абсолютну неготовність енергосистеми впоратися навіть з найменшими викликами (про аномальну жару або мороз мова навіть не йде)», – зазначила Агія Загребельська.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Енергетика

Статті • Банкрутство
Запасів газу у ПГЗ вистачить на 2.5 місяці

Енергетика

Статті • Банкрутство
Газова галузь потребуватиме системної фінансової допомоги у ліквідації наслідків агресії

Енергетика

Статті • Банкрутство
Якої шкоди російські окупанти завдали сучасним підприємствам зеленої енергетики та як врятувати галузь?

Енергетика

Статті • Банкрутство
Результати діяльності колись прибуткових державних підприємств за підсумками минулого 2020 року стали сенсаційними – не просто збитки, а величезні збитки

Енергетика

Статті • Банкрутство
Обслуговування квартири коштуватиме на 10 — 20% дешевше, якщо будинок отримає грант на енергомодернізацію. Як це здійснити?