За кордономОгляд ЗМІ

Близько 10% програмістів майже нічого не роблять, але отримують зарплату — дослідження

26 листопада 2024, 10:24Новини669

Этот материал также доступен на русском

За словами дослідників, якщо припустити, що великі техкомпанії мають 9,5% ghost engineers, то їхнє звільнення могло б заощадити їм мільярди доларів

  • Посилання скопійованоlink copied

Нещодавнє дослідження Стенфордського університету показало, що у сфері розробки програмного забезпечення зростає занепокоєння щодо ghost engineers — програмістів, які займають робочі місця, але мають дуже низьку продуктивність праці.

За даними дослідження, близько 9,5% інженерів-програмістів потрапляють у категорію «привидів». Вони займають вакансії у своїх компаніях, але демонструють напрочуд низьку продуктивність — менш ніж в 0,1 раза більшу, ніж у середньостатистичного програміста. По суті, вони не роблять майже нічого суттєвого для своїх команд, продовжуючи при цьому отримувати зарплату. Багато з цих фахівців успішно виконують свої обов’язки, не піднімаючи значних тривожних дзвіночків, зливаючись з організаційною структурою й уникаючи пильної уваги.

Одним із пояснень таких результатів може бути практика надмірної зайнятості, коли люди працюють на кількох роботах одночасно. Розподіляючи свою увагу між кількома завданнями, ghost engineers докладають мінімум зусиль на кожній окремій посаді, ефективно граючи із системою.

У дослідженні відзначається, що до цього більш схильні працівники, які працюють віддалено (14%). У гібридному режимі роботи кількість «привидів» знижується до 9%, а в офісі їх лише 6%.

Одним із методів виявлення ghost engineers дослідники називають підрахунок кількості коммітів коду. За їхніми словами, хоча це недосконалий спосіб вимірювання продуктивності, він може вказувати на неактивність працівників. Близько 58% роблять більше коммітів на місяць, але решта 42% вносять тривіальні зміни, такі як редагування одного рядка або символу, тобто створюють лише імітацію роботи.

За словами дослідників, якщо припустити, що великі техкомпанії мають 9,5% ghost engineers, то їхнє звільнення могло б заощадити їм мільярди доларів.

«Якщо кожна компанія додасть ці заощадження до свого прибутку (за умови відсутності додаткових витрат), то вплив на ринкову капіталізацію 12 компаній, які б звільнили непродуктивних інженерів, складе $465 млрд — і це без зниження продуктивності!», — вказав автор дослідження.

Нагадаємо, що раніше Патрік Сінге, співзасновник і генеральний директор компанії Metrickal, що займається аутсорсингом бізнес-процесів і віддаленим рекрутингом, виявив що один із його співробітників одночасно працював на ще одній роботі. CEO вважає, що цей працівник вчинив неетично.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Адвокат — це не професія, а спеціальність, і тому фемінітиви тут недоречні

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Банкіри завжди радять людям розглянути інші варіанти перед поданням заяви на банкрутство

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків