Проекти та інновації

Бізнес звернувся до спікера ВРУ із закликом відкликати законопроект №3959-1, – ЄБА

15 лютого 2021, 17:57Новини148

Законотворці пропонують зміни, які, на думку ЄБА, дозволять порушувати кримінальні справи лише за фактом визначення правопорушення актом перевірки

  • Посилання скопійованоlink copied

Бізнес звертається до спікера ВРУ Дмитра Разумкова та народних депутатів України із закликом відкликати проект закону № 3959-1. Важливо створювати умови для розвитку, а не тиску на прозорий бізнес, зазначає Європейська Бізнес Асоціація.

Так, на початку лютого депутати ВРУ проголосували у першому читанні за законопроект № 3959-1, яким запроваджуються зміни до адміністративного та кримінального законодавства щодо запровадження діяльності Бюро економічної безпеки.

«На превеликий жаль, знов не обійшлося без одіозних статей, якими передбачається кримінальна відповідальність за шахрайство з ПДВ. Так, редакція законопроекту дозволяє розпочати кримінальне переслідування керівництва компанії лише на підставі факту подання заяви на відшкодування та рішення податкових органів щодо відмови у відшкодуванні до розгляду спору в судовому порядку», – вказали в ЄБА.

Зокрема, законотворці пропонують зміни, які, на думку ЄБА, дозволять порушувати кримінальні справи лише за фактом визначення правопорушення актом перевірки, що є неприпустимим. В Асоціації зазначили, що наразі податкове законодавство надає можливість адміністративного та судового оскарження акту документальної перевірки і факти, зазначені в ньому, не можуть вважатись встановленими до моменту проходження всіх процедур оскарження такого акту.

«До того ж запропоновані зміни до Кримінального кодексу дозволяють досить широко трактувати дії платників податків щодо «надання завідомо неправдивих відомостей» з боку слідчих органів та залишають великий простір для державних органів щодо можливих зловживань владними повноваженнями та здійснення тиску на платників податків. На практиці ж податкові органи часто виносять рішення щодо відмови у відшкодуванні ПДВ, у зв’язку з чим платники вимушені звертатися до суду для захисту своїх прав та повернення сум ПДВ», – йдеться у заяві ЄБА.

На переконання бізнесу, такі норми законопроекту суперечать основним задекларованим напрямам діяльності влади: спрощення ведення бізнесу та неприпустимість тиску на бізнес.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі