Бізнес-омбудсмен отримав рекордну кількість скарг

16 листопада 2021, 11:47Новини239

Этот материал также доступен на русском

У липні-вересні 2021 року підприємці направили до Ради бізнес-омбудсмена 638 скарг, що на 20% більше ніж у другому кварталі та на 45% – ніж у III кварталі 2020 року.

  • Посилання скопійованоlink copied

Кількість скарг до РБО – найбільша за останні три роки та рекордно зростає другий квартал поспіль, – повідомляє Фінансовий клуб.

Завершено розслідування 373 справ, що на 30% більше порівняно з другим кварталом 2021 року та на 36% більше проти третього кварталу 2020 року. Таким чином за квартал РБО допомогла бізнесу повернути та заощадити 483 млн грн.

«Кількість скарг бізнесу до РБО стрімко збільшується та б’є рекорди попередніх років вже другий квартал поспіль. Проте, таке зростання кількості скарг, на мою думку, не обов’язково свідчить про погіршення бізнес-клімату в Україні. Безперечно, зростає обізнаність про діяльність Ради бізнес-омбудсмена серед підприємців, наші практичні вебінари для бізнесу та адвокатів приносять результати. Крім того, зберігається високий рівень довіри до інституції, багато підприємців звертається до нас повторно», – зазначив бізнес-омбудсмен Марчін Свєнчіцький.

BusinessScarga2

Чотири проблеми становили 90% скарг бізнесу:

Податкові питання (65%). Кількість скарг бізнесу збільшилася на 19% проти другого кварталу 2021 року та на 39% проти третього кварталу 2020 року. Невиконання судових рішень щодо реєстрації податкових накладних (164 скарги) подібно до попереднього кварталу стало найбільш розповсюдженою причиною звернень підприємців. Зупинення реєстрації податкових накладних (75) з великим відривом стало другим найбільш розповсюдженим предметом. Після зняття мораторію також зросла кількість скарг щодо податкових перевірок (56). Стосовно включення платників податків до переліків ризикових надійшло 36 скарг, на 20 менше проти попереднього кварталу.

Дії правоохоронних органів (15%). Підприємці більше скаржилися на правоохоронні органи: +33% проти другого кварталу 2021 року та +64% проти третього кварталу 2020 року. Понад половина звернень щодо правоохоронного блоку стосувалася Нацполіції (42), третина – органів прокуратури (26 скарг), решта – СБУ (9 скарг). Більшість скарг стосувалася процесуальних порушень та бездіяльності правоохоронців. На податкову міліцію підприємці скаржилися 21 раз.

Дії державних регуляторів (6%), серед яких АМКУ, ДАБІ, Держгеокадастр, НКРЕКП, були у фокусі 41 скарги, що на 58% більше проти другого кварталу 2021 року та на 95% більше проти третього кварталу 2020 року. Суттєво зросла кількість скарг на інші державні регулятори, серед яких у звітному кварталі були Міністерство соціальної політики (10 скарг) та Міністерство економіки (18 скарг).

Дії місцевих органів влади (4%). У третьому кварталі 2021 року кількість скарг зросла на 10% проти другого кварталу 2021 року та на 64% проти третього кварталу 2020 року. Звернення бізнесу стосувалися, серед іншого, проблем з виділенням земельних ділянок (5) та отримання дозволів (3).

Три чверті (73%) підприємців, які зверталися до РБО, представляли малий та середній бізнес. Переважна більшість заявників – українські компанії (87%), лише 13% скарг надійшло від компаній з іноземними інвестиціями. За індустріальним розподілом найчастіше до РБО зверталися представники оптової торгівлі (21%), агробізнесу (18%), виробництва (11%) нерухомості на будівництва (8%), а також приватні підприємці (9%). За рахунок активізації областей України скоротилася частка столиці у загальній структурі звернень – лише 32% скарг надійшло з Києва.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?