За кордоном

Безплатне навчання за кордоном для українців-біженців у 2023 р.: програми в Європі

15 вересня 2023, 12:04Новини753

Тим, хто хоче взяти участь хоча б в одній з програм, потрібно буде подати аплікаційну заявку з двома рекомендаційними листами

 • Посилання скопійованоlink copied

Українські школярі, випускники та студенти сьогодні мають можливість навчатися в європейських та американських коледжах і вишах за безкоштовними програмами. У цій статті пропонуємо дізнатися, які європейські зарубіжні школи та університети пропонують українцям безплатну освіту в 2023 р., а також якою освітньою допомогою можуть скористатися громадяни України, котрі вирішили здобувати освіту в Європі.

Безплатне навчання за кордоном у Словаччині для українців в 2023 р.

Free Studentпрограма безкоштовного навчання для українських випускників, яка фінансується урядом Словаччини. Проєкт існує 8 років та користується великою популярністю серед українців. Беруть участь у програмі 9 університетів, серед них:

 • Університет Павла Йозефа Шафарика;
 • Університет музичних мистецтв у Братиславі;
 • Кошицький державний університет.

Free Student пропонує понад 100 спеціальностей на вибір абітурієнта. Найпопулярніші серед них:

 • архітектура;
 • інженерія;
 • промислова логістика;
 • автомобільне виробництво;
 • маркетинг;
 • менеджмент;
 • IT-сфера;
 • готельний бізнес, туризм;
 • перекладач;
 • викладач.

Програма гарантує для всіх студентів розміщення у гуртожитках, консультації щодо вибору майбутньої професії та вступу до вищого навчального закладу, а також для вивчення словацької мови пропонується мовний курс онлайн та офлайн. Також рекомендуємо дізнатися про 10 найкращих університетів Польщі.

З програмою Free Student українці мають можливість вступити не тільки на бакалаврат, а і до магістратури. Магістратура в Словаччині допоможе студентам розширити свої навички та здобути більш глибокі знання в обраній галузі, що дозволить їм в майбутньому бути кваліфікованими та конкурентоспроможними на ринку праці Європи. Тривалість навчання в магістратурі становить 2 роки.

Подати заявку на вступ та ознайомитись з програмою можна сайті https://free-student-slovakia.org/.

Безплатне навчання для українських студентів у Великій Британії в 2023 р.

Chevening (Чівнінг)міжнародна стипендіальна програма, що фінансується Міністерством закордонних справ у справах Співдружності та розвитку Великої Британії. У серпні 2023 року відкрився новий прийом заявок на стипендії 2024-2025 навчальний рік. Програма гарантує безкоштовне навчання в університеті Великої Британії протягом 1 року. Пропонуємо долучитися до нашого Telegram-каналу, до нашої сторінки у Facebook, а також до Instagram. Це допоможе вам завжди залишатися в курсі головних новин та найактуальніших подій.

Для участі у програмі необхідно надати такі документи:

 • документи про освіту;
 • вказати один університет Великої Британії, в якому плануєте навчання на період надання стипендії;
 • документ, що підтверджує два роки волонтерства (або роботи);
 • мотиваційний лист з подальшим баченням кар’єрного розвитку після навчання.

Умови участі в програмі для кандидатів:

 • наявність ступеня бакалавра або вище;
 • досвід роботи не менше 2 років (стажування, волонтерство враховуються);
 • міжнародний тест, який підтверджує знання англійської мови IELTS;
 • не мати громадянства Великої Британії, не вчитися раніше в країні на бюджеті, не працювати в Великій Британії.

Chevening покриває такі витрати конкурсантів:

 • витрати на оформлення візи;
 • транспортні витрати;
 • навчання у вузі протягом 1 року;
 • проживання у Великій Британії (стипендія нараховується щомісяця, сума якої розраховується виходячи з прожиткового мінімуму).

Важливо! За умовами Chevening, після закінчення британського університету, учасник програми повинен повернутися в свою країну не менше ніж на 2 роки.

Зареєструватися на участь у міжнародній стипендіальній програмі можна з серпня 2023 року на сайті https://www.chevening.org/apply/. На вказану вами електронну пошту будуть надходити листи з інформацією про статус заявки на кожному етапі відбору. Також ви можете перевіряти статус вашої заявки в режимі онлайн.

Безплатне навчання для українських школярів у Великій Британії в 2023 р.

Завдяки програмі HMC Projects, школярі у віці 16-17 років можуть навчатися в одній з приватних шкіл Великої Британії. Наразі набір до програми закритий, але він розпочнеться 1 жовтня 2023 року.

HMC Projects – британський фонд, що реалізує дві стипендіальні програми для талановитих та здібних учнів з недостатньо забезпечених родин. Стипендіати обираються з чотирнадцяти країн Центральної та Східної Європи. Щорічно відбираються 90 школярів, які розміщуються в 60 школах-пансіонатах Великої Британії для проходження дворічної програми навчання та складання міжнародних іспитів.

Для того, щоб стати учасником програми, учням потрібно буде пройти тестування на знання англійської мови та співбесіду (інтерв’ю). Зверніть увагу, що перемогти у відборі дуже складно. Наприклад, у 2022 році це вдалося 9 українцям. Тому варто ретельно підготуватися до тестування.

Увага! Конкурс на отримання стипендій зазвичай оголошується в жовтні. Заявки приймаються через координатора в Україні – Українсько-американський університет Конкордія. Відбіркове тестування завжди відбувається в листопаді, а інтерв’ю – у січні-лютому. Протягом вересня 2023 року Українсько-американський університет Конкордія проводить додатковий прийом на очну на інші форми навчання за програмами бакалаврату та магістратури. Зареєструватися можна з 1 вересня до 30 вересня 2023 року. Публікація списку претендентів відбудеться 1 жовтня 2023 року. Зарахування вступників – 9 жовтня 20232 року.

За додатковою інформацією можна звертатися до приймальної комісії.

Телефон: +380503314295

Електронна адреса: info@uacu.edu.ua

Детальніше про програму на сайті: https://www.concordia.edu.ua/home/hmc-projects/.

Безплатне навчання для українців у Нідерландах в 2023 р.

Голландська стипендія Holland Scholarship призначена для іноземних студентів, які хочуть отримати ступінь магістра або бакалавра в одному з вищих навчальних закладів Нідерландів. Розмір стипендії – 5 000 євро. Гранд призначається на 1 рік. Стипендія фінансується Міністерством освіти, науки та культури Нідерландів, голландськими дослідницькими університетами та університетами прикладних наук.

Умови подання заявки:

 • громадянство кандидата не належить до Європейської економічної зони;
 • кандидат повинен подати заявку на програму бакалавра або магістра з денною формою навчання до одного з голландських вишів, що беруть участь у програмі;
 • кандидат відповідає вимогам обраного навчального закладу (ознайомитись можна на сайті вишу);
 • кандидат не повинен мати освітнього ступеня в закладах Нідерландів.

Подання заявок на 2024-2025 заплановано на листопад 2023 року.

Для вступу на наступний навчальний рік заявки подаються з листопада на сайті https://www.studyinnl.org/finances/holland-scholarship.

Безплатна освітня програма для українців у Європі UWC

Організація UWC щороку обирає до 20 українських учнів для навчання у престижних школах та коледжах у Європи, а також у по всьому світу (є освітні програми для українців в Америці, Азії та Африці). Усі можливості, які пропонує програма, є безкоштовними або у них передбачено надання стипендії, яка покриє усі витрати.

Організація пропонує такі програми для навчання:

 • Короткострокові програми – ті, які тривають до 1 року.
 • Довгострокові програми – ті, які тривають понад рік.
 • Академічні програми;
 • Гранти для проєктів;

Тим, хто хоче взяти участь хоча б в одній з програм, потрібно буде подати аплікаційну заявку з двома рекомендаційними листами, а також пройти співбесіду через Skype, написати есе тощо. В залежності від програми етапи конкурсного відбору можуть дещо відрізнятися. Щоб перемогти у відборі, рекомендовано подавати заявки на якомога більшу кількість програм. Більшість програм (зокрема UWC) хочуть бачити абітурієнтів, які досягли успіхів у навчанні, позакласній роботі та волонтерстві.

Детальніше про програму на сайті: https://kuzhdin.notion.site/.

Програма Ukraine Global Scholars (UGS) для навчання у найкращих коледжах світу

Благодійна організація UGS допомогла понад 200 українським учням з незаможних родин здобути стипендії на навчання у найкращих коледжах по всьому світу. Взяти участь у програмі можуть учні у віці від 15 до 17 років. Програма відкривається щорічно 24-го січня о 00:01 та закривається 31-го березня о 23:59 за київським часом.

Кожен учасник програми по завершенню навчання зобов’язаний повернутися в Україну щонайменше на 5 років. Більш того, зробити це потрібно упродовж 5 років з моменту завершення навчання.

Відбір проходить у три етапи:

 1. Заповнення онлайн-форми;
 2. Проходження онлайн-тестів з англійської мови;
 3. Проходження інтерв’ю зі членами комісії.

Загалом, щорічно учасниками програми стають близько 70 учнів з усієї України.

Детальніше про програму можна почитати на сайті: https://www.ugs.foundation/ua.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону