Банки видали у лютому іпотеки на пів мільярда гривень

8 квітня 2021, 15:31Новини107

Этот материал также доступен на русском

Опитування банків свідчать, що ринок іпотечного кредитування дуже концентрований.

  • Посилання скопійованоlink copied

У лютому 2021 року українські банки видали 617 іпотечних кредитів на загальну суму 457,9 млн грн. Про це свідчать результати останнього опитування банків про обсяги виданих іпотечних позик населенню, зазначає FinClub.

За даними НБУ, обсяг видачі кредитів зріс на 40% проти січня цього року та на 81% проти лютого 2020 року. Кількість нових угод за місяць зросла на 39%, за рік – на 35%.

При цьому зростання іпотечного кредитування відбувається переважно завдяки кредитам на купівлю житла на вторинному ринку нерухомості. Порівняно з січнем у лютому обсяги позик на вторинному ринку зросли на 47%, або на 124,2 млн грн, на первинному ринку – на 13%, або на 7,7 млн грн.

Як зазначається, вторинний ринок продовжує суттєво переважати за кількістю й за обсягом кредитування. Частка укладених іпотечних договорів на купівлю житла на вторинному ринку в лютому становила близько 85% за обсягом від усіх нових позик.

Так, середній розмір кредиту на купівлю житла продовжує зростати. Якщо у січні він становив близько 734 тис. грн, то в лютому – 742 тис. грн. Середній розмір нового іпотечного кредиту на купівлю первинної нерухомості у звітному місяці становив 767 тис. грн, вторинної – 738 тис. грн.

При цьому опитування банків свідчать, що ринок іпотечного кредитування дуже концентрований. 89% нових угод на майже 380 млн грн уклали п’ять банків.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

НБУ

Статті • Влада i люди
Якщо намагатися пришвидшити темпи економічного зростання нацбанківськими інструментами, ми отримаємо або інфляцію, або бульбашки на фінансових ринках

НБУ

Статті • Влада i люди
Чи можна збільшити обсяги іпотечного кредитування без навантаження на державний бюджет?

НБУ

Статті • Влада i люди
Набувши популярності серед молоді, кешбек як інструмент підвищення лояльності невдовзі може зникнути з українського фінансового ринку

НБУ

Статті • Влада i люди
Чому державні банки готові підтримувати програму

НБУ

Статті • Влада i люди
1 липня минув рік, як Національний банк став регулятором для небанківських фінансових установ

Законодавство

Статті • Влада i люди
Законопроєкт «Про кредитні спілки», зареєстрований під № 5125, 1 червня 2021 року був розглянутий Верховною Радою України у першому читанні та прийнятий за основу