Банки позбавляються проблемних кредитів: обсяг зменшився на 25 мільярдів

3 серпня 2021, 11:10Новини349

Этот материал также доступен на русском

Державні банки з початку року скоротили обсяг непрацюючих кредитів на майже 15 млрд грн, проте вони досі акумулюють понад 70% NPL-портфеля банківського сектору.

  • Посилання скопійованоlink copied

Обсяг проблемних кредитів в українських банках зменшився за січень-червень 2021 року на 25 млрд грн. Про це йдеться в даних НБУ, – повідомляє Мінфін.

Як змінилася частка NPL?

Частка непрацюючих кредитів (NPL) скоротилася за півріччя на 3,8 в. п., із 41.0% до 37,2%.

«Це є найкращим результатом із початку 2017 року, відколи обсяг NPL визначається за оновленою методологією», — констатує регулятор.

Як зазначається, якість кредитних портфелів покращилася в банках усіх груп. Найкраща динаміка спостерігається в банків із іноземним капіталом. Частка NPL у банків із приватним українським капіталом вперше скоротилася до рівня нижче 12% і є найкращою серед усіх груп.

Державні банки з початку року скоротили обсяг непрацюючих кредитів на майже 15 млрд грн, проте вони досі акумулюють понад 70% NPL-портфеля банківського сектору.

«Державні банки продовжують реалізацію планів зі зниження NPL, ухвалених Радою з фінансової стабільності. Це є необхідною передумовою для підвищення їх інвестиційної привабливості та одним із структурних маяків програми співпраці України з МВФ», — констатує НБУ.

Що значить висока частка NPLs?

Висока частка NPLs — результат кредитної експансії минулих років, коли стандарти оцінки платоспроможності позичальників були низькими, а права кредиторів недостатньо захищеними.

Інша вагома причина — практика кредитування пов’язаних осіб, які припинили обслуговувати кредити під час кризи.

Що пропонують держбанкам?

Верховна Рада може надати право держбанкам продавати непрацюючі кредити на прозорих аукціонах із знижкою, як це робить Фонд гарантування вкладів і комерційні банки.

Нагадаємо, у 2020 році частка непрацюючих кредитів в банках (NPL) знизилася на 7.4. п.п. до 41%. Як зазначав регулятор, банки всіх груп помітно поліпшили свої кредитні портфелі.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Фінансові компанії

Статті • Стягнення боргiв
Після початку війни та запровадження воєнного стану законодавець змінив правове регулювання сфери кредитування

НБУ

Статті • Влада i люди
Якщо намагатися пришвидшити темпи економічного зростання нацбанківськими інструментами, ми отримаємо або інфляцію, або бульбашки на фінансових ринках

НБУ

Статті • Влада i люди
Чи можна збільшити обсяги іпотечного кредитування без навантаження на державний бюджет?

НБУ

Статті • Влада i люди
Набувши популярності серед молоді, кешбек як інструмент підвищення лояльності невдовзі може зникнути з українського фінансового ринку

НБУ

Статті • Влада i люди
Чому державні банки готові підтримувати програму

НБУ

Статті • Влада i люди
1 липня минув рік, як Національний банк став регулятором для небанківських фінансових установ