Проекти та інновації

Банки наростили кредитування в гривні

13 травня 2021, 15:50Новини175

У I кварталі банки збільшили кредитний портфель як у корпоративному, так і в роздрібному сегментах.

  • Посилання скопійованоlink copied

У I кварталі банки збільшили кредитний портфель як у корпоративному, так і в роздрібному сегментах і зберегли позитивну динаміку залучення коштів від населення.

Про це йдеться в черговому Огляді банківського сектору, опублікованому Національним банком, зазначає FinClub.

Так, зниження вартості гривневих бізнес-кредитів та депозитів населення призупинилося у відповідь на підвищення облікової ставки НБУ. Збільшення попиту на банківські послуги сприяло відновленню темпів зростання чистого процентного та комісійного доходу. Відрахування в резерви були помітно нижчими, ніж торік.

У фокусі уваги залишається оцінка якості кредитних портфелів: після опрацювання результатів оцінки якості активів банків розпочнеться стрес-тестування 30 фінустанов. Як зазначається, портфель чистих гривневих корпоративних кредитів зріс на 5,3% за I квартал і на 5,8% у річному вимірі. Водночас валютні кредити зменшилися в доларовому еквіваленті на 2,9% та на 7,4% у річному вимірі.

При цьому в січні-березні прибуток банків становив 10,9 млрд грн. Основна причина зниження фінансового результату майже на третину порівняно з відповідним періодом торік – переоцінка індексованих цінних паперів. Водночас чистий процентний та комісійні доходи зростали темпами понад 15%.

У НБУ також зазначають, що головними ризиками для банківського сектору залишаються зменшення процентних доходів унаслідок призупинення зниження вартості депозитів, а також кредитний ризик.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

НБУ

Статті • Влада i люди
Якщо намагатися пришвидшити темпи економічного зростання нацбанківськими інструментами, ми отримаємо або інфляцію, або бульбашки на фінансових ринках

НБУ

Статті • Влада i люди
Чи можна збільшити обсяги іпотечного кредитування без навантаження на державний бюджет?

НБУ

Статті • Влада i люди
Набувши популярності серед молоді, кешбек як інструмент підвищення лояльності невдовзі може зникнути з українського фінансового ринку

НБУ

Статті • Влада i люди
Чому державні банки готові підтримувати програму

НБУ

Статті • Влада i люди
1 липня минув рік, як Національний банк став регулятором для небанківських фінансових установ

Законодавство

Статті • Влада i люди
Законопроєкт «Про кредитні спілки», зареєстрований під № 5125, 1 червня 2021 року був розглянутий Верховною Радою України у першому читанні та прийнятий за основу