Огляд ЗМІ

Азербайджанський холдинг планував купити “Альфа-Банк Україна”, але угода зірвалась, – Forbes

26 вересня 2022, 12:12Новини262

Этот материал также доступен на русском

Справа не пішла далі за розмови через “специфіку” NEQSOL: холдинг не став навіть починати оформлення угоди через можливі складнощі з підтвердженням походження коштів

  • Посилання скопійованоlink copied

Азербайджанський NEQSOL Holding цієї весни планував придбати “Альфа-Банк Україна” росіян Андрія Косогова, Михайла Фрідмана та Петра Авена, але угода так і не відбулась.

Про це пише Forbes Україна з посиланням на трьох співрозмовників: в одній зі сторін перемовин, а також у НБУ та серед політичного керівництва країни.

Ще один високопосадовець з держструктур підтвердив інтерес до банку з боку “азербайджанських інвесторів”, але не назвав їхніх імен.

“Формат, за якого NEQSOL міг стати власником “Альфи”, передбачав етап націоналізації – азербайджанські інвестори мали б придбати банк у держави, а не у підсанкційних акціонерів на чолі з Михайлом Фрідманом”, – пише видання з посиланням на співрозмовників.

За інформацією двох з них, справа не пішла далі за розмови через “специфіку” NEQSOL: холдинг не став навіть починати оформлення угоди через можливі складнощі з підтвердженням походження коштів.

За даними Forbes, NEQSOL “зʼявився на горизонті” як потенційний інвестор майже одразу.

Як нагадує видання, азербайджанський холдинг уже купував великі активи в Україні: телеком-гіганта “Vodafone Україна” за $848 млн у 2019-му, а у 2021-му розпочав угоду з придбання заводу “Івано-Франківськцемент”, який, за оцінкою інвестбанкірів, міг коштувати $400–500 млн.

“NEQSOL серйозно розглядався як можливий покупець “Альфи” у квітні. Але зрештою сторонам пояснили, що це неможливо”, – заявив один із учасників переговорів.

“Пояснення двох співрозмовників Forbes, знайомих із деталями перемовин, – сторони не змогли отримати гарантій, що NEQSOL надасть достатній пакет документів, які підтвердили б походження коштів холдингу”, – йдеться у статті.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону